Na Mácháči to žije. Léto si zde užívají mladí i rodiny s dětmi!

Možná je na to příliš brzy, ale už jste přemýšleli nad tím, kde budete trávit letošní léto? Pokud vás to netáhne do zahraničí a raději byste zůstali v domovině, vsaďte na klasiku v novém kabátku. Kam tím míříme? Přímo na Mácháč, kde se každoročně konají festivaly a skvělé akce. Máchovo jezero má i další přezdívky. Říká se mu Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník, což je ostatně výstižnější než jezero. Přeci jen jde o osmý největší český rybník (a největší v libereckém kraji) a nikoliv jezero. Rozkládá se v nadmořské výšce 266 m na 284 ha a v nejhlubších místech má 12 metrů.

Co se dá u Máchova jezera dělat?

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je známá diskotéka Bílý kámen. Na pláži kempu Klůček zase každý rok probíhá festival elektronické taneční hudby Mácháč. Na své si však přijdete i v případě, že zábavě tohoto druhu neholdujete. Na Máchově jezeře a blízkém okolí můžete provozovat vodní sporty a další rekreační aktivity. Zahrajete si plážový volejbal, podniknete výlety po okolí a užijete si léto plnými doušky. Za pozornost však stojí také jarní otevírání jezera v Doksech a letní ve Starých splavech. Pouť a tradiční lidovou zábavu milují malí i velcí. V zimě se na zamrzlé ploše jezera bruslí, hraje hokej a jezdí na běžkách.

Ubytujte se v chatkách a zažijte pravou romantiku

U Máchova jezera to žije jako ve vyhlášených letoviscích. Nachází se zde množství hotelů, penzionů, restaurací a dalších zařízení pro ubytování a volný čas. Ubytovat se však můžete také v kempech nebo oblíbené chatové osadě Elite Staré Splavy. Máchovo jezero chatky v osadě Elite ve Starých Splavech jsou ideální pro mladé lidi i rodiny s dětmi. V areálu se nachází 48 útulných čtyřlůžkových chatek s chladničkou. Sociální zařízení je společné a stejně tak i ohniště s možností zapůjčení grilu. Děti mohou dovádět na trampolíně, prolézačkách a pískovišti. V blízkém okolí jsou také minigolf, kolotoče, šlapadla a loďky. Pokud vás Máchovo jezero ubytování zaujalo, přečtěte si o něm více na elite-stare-splavy.cz.