Kde ve Francii zažijete skvělou lyžovačku?

Obsah článku:
  1. Tignes
  2. Les Menuires

Většina lidí si sladkou Francii okamžitě spojí s romantickou atmosférou v restauraci s výhledem na Eifellovu věž. Země galského kohouta zároveň evokuje spojitost s vynikajícím vínem a neodmyslitelným francouzským šarmem. Milovníci zimních sportů však moc dobře ví, že za zmínku stojí také lyžování ve Francii. V následujících řádcích vám alespoň v krátkosti představíme ta nejlepší zimní střediska.

Tignes

Lyžařské středisko Tignes se nachází v Savojských Alpách, na konci údolí Tarentaise. Skládá se ze tří částí (Le Lavachet, Le Lac a Val Claret) a nabízí ideální prostředí pro lyžaře (na 150 km sjezdovek, 47 lanovek a vleků) a snowboardisty (snowpark ve Val Claret). K populárním atrakcím patří tunelová lanovka, která se zastaví až ve výšce 3030 m n. m. a na níž navazuje kabinová lanovka na ledovec Grande Motte. Samozřejmostí je přítomnost nákupního centra, pestré palety restaurací, barů, půjčoven a dalších služeb.

Les Menuires

Proč se vydat do Les Menuires ve střední částí údolí Valée de Belleville v Troi Vallées? Pádným argumentem budiž na 160 km sjezdovek a 28 km perfektních tratí pro běžkaře. Na své si přijdou i začátečníci, kteří mohou lyžovat po méně náročných svazích. V plně vybaveném snowparku Les Boyes najdete halfpipe, jakožto i quarterpipe a atrakce pro freestyle a boardercross. Mimo jiné se v Les Menuires nachází i snowtubingová dráha pro nejmenší a 3,5 km sáňkařská dráha. Spoustu zábavy a relaxace si užijete i v místním aquacentru s bazény, fitness, masážemi a saunou.

Tignes a Les Menuires patří ke nejnavštěvovanějším střediskům, nicméně seznam by nebyl úplný ani bez Les 2 Alpes či Val Thorens. Pro všechny centra je typická perfektní vybavenost a množství zajímavých atrakcí. Takže ať už vyrazíte s rodinou nebo partou přátel, zaručeně nešlápnete vedle.

Tip: Pokud vás lyžování Francie láká, vydejte se do některého ze středisek s cestovní kanceláří SKOL. Více na www.skifrance.cz.