Hurá na vodu!

To, že se léto blíží mílovými kroky, jste již jistě zaznamenali sami. A přiznejte se – kdo z vás ještě nepřemýšlel nad svými plány na prázdniny? Horké letní dny vybízí k opalování, koupání, ale také adrenalinovým aktivitám, jako je rafting. Pokud jste ještě nikdy vodu nesjížděli, je nejvyšší čas odhodit zábrany a vydat se s přáteli do rozbouřených vod některé z českých či zahraničních řek. Vodáctví vás pohltí, ať už si za své plavidlo vyberete raft, kajak nebo nafukovací kanoe. Nabízí se však otázka, zda je lepší vlastní nebo půjčený člun. Uvažujete-li o nákupu vlastního vybavení, poradíme vám, na co si dát největší pozor a kde nakoupit nejlevněji.

Vodácké kurzy

Sjíždění rozbouřených řek je obrovská zábava, která vám v žilách rozproudí tolik adrenalinu, že byste byli schopni zásobit celou nemocnici. Ale teď vážně – rafting je strhující aktivita, která však vyžaduje notné zkušenosti. Pokud jste jízdu na kymácejícím se člunu nezažili, jen těžko si dokážete představit tu rychlost, jakou se raft na řece pohybuje. Pro začátečníky jsou ideální vodácké kurzy, kde se pod vedením zkušených instruktorů naučí základy, ale i pokročilé techniky. Většinou se jedná o mořské vlky, se kterými zažijete pořádnou porci zábavy. Po ukončení kurzu budete schopni velet své vlastní loďce a naopak poskytnou cenné rady vašim přátelům, kteří, stejně jako vy, mají na vodě premiéru.

Rafty, čluny, kajaky

Vlastní nebo půjčené? Pokud si nejste jistí, že vás bude sjíždění řek bavit, raději si raft půjčte. V případě, že se v této aktivitě vzhlédnete a dostane se vám pod kůži, není co řešit. Vlastní nafukovací čluny jsou z dlouhodobého horizontu mnohem výhodnější, než neustále výpůjčky. Dejte si však pozor, po které značce sáhnete. Vysoce kvalitní čluny vyrábí společnost GUMOTEX, a.s. a to již padesát let. Objednat si můžete nejen nafukovací kanoe, kajaky a profesionální rafty, ale také kompletní sortiment vybavení, tedy pádla, pumpy, vodotěsné vaky a další doplňky, bez kterých se rozhodně neobejdete. Více informací najdete na gumotex.cz.

Publikováno: 28. 05. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Outdoor

Autor: Adam Rýdl

Tagy: gumotex | gumotex.cz | kajak | kajaky | raft | rafty