Jindřichův Hradec – perla Jižních Čech

Malebné dvaadvacetitisícové město se nachází asi 43 kilometrů severovýchodně od Českých Budějovic a ne nadarmo je přezdíváno perlou Jižních Čech. Obrovským lákadlem je především samotné historické jádro, které je vyhlášenou městskou památkovou rezervací. První zmínky o Jindřichově Hradci pochází už z 9.století. Na místě stálo opevněné hradiště, které patřilo Přemyslovcům. V roce 1220 zde vyrostl gotický hrad (dnešní zámek), který nechal vystavět Jindřich z Hradce. Regulérní město se z Hradce stalo v roce 1293 a řadíme ho mezi vůbec nejstarší česká města. Chystáte-li se na výlet do Jižních Čech, rozhodně byste jej neměli minout. Poradíme vám, co si během pobytu v Jindřichově Hradci nesmíte nechat ujít a kde se ubytovat.

Nejzajímavější památky v Jindřichově Hradci

Dominantou je zámek Jindřichův Hradec, který byl postaven na místo původní gotické tvrze. Renezanční sídlo je čtvrtým nejnavštěvovanějším zámkem v Jihočeském kraji a v roce 2011 jej navštívilo téměř 60 000 turistů. Nezapomeňte ani na návštěvu vyhlášeného zámeckého pivovaru. Mezi populární pamětihodnosti patří i zámecký vodní mlýn U čtrnácti, z kterého v roce 1888 postavil první elektrárnu v Předlitavsku. Na své si přijdou i milovníci náboženských architektonických skvostů. Prohlédnout si mohou celou řadu kostelů, ale i klášter a synagogu. Děti ocení Krýzovy jesličky, největší mechanický lidový betlém na světě. A jak je to s ubytování Jindřichův Hradec?

Když ubytování, tak v grandhotelu

Chcete si svou dovolenou v Jižních Čechách užít naplno? V tom případě vám nezbude, než se poohlédnout po ubytování Jindřichův Hradec, které splní všechna vaše očekávání. Nedělejte kompromisy a ubytujte se rovnou v grandhotelu. Ten místní nese název Černý orel a jeho historie sahá až do 17.století. Jedná se o vůbec nejstarší hostinec ve městě, jehož pohostinství využilo mnoho známých osobností. Pokud vás zajímá, kde strávil noc Bedřich Smetana či Josef Kajetán Typ, potom je ubytování Jindřichův Hradec tím pravým ořechovým. Ubytovat se můžete v jednom z třiceti komfortně vybavených pokojů, stravovat se ve vyhlášené restauraci a relaxovat v přilehlém wellness centru. Ubytování Jindřichův Hradec nabízí zázemí i pro firemní akce a celou řadu benefitů, díky kterým se v něm budete cítit jako doma.

Publikováno: 06. 09. 2012 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dominikánská republika | exotická dovolená | karibik | maledivy | německé ck | rudolf reisen | sri lanka | thajsko