Jak sehnat absolutně nejlevnější letenky?

Letenky jsou mnohem levnější než v minulosti, a když si počkáte na nějakou tu akční nabídku, zaletíte si na dovolenou za super cenu. Ovšem pokud je váš rozpočet omezený a nemůžete si dovolit ani levné letenky, budete se muset poohlédnout po ještě levnějších. Jak sehnat ty úplně nejlevnější, se dočtete v tomto článku. Díky následujícím tipům a trikům ušetříte tisíce až desítky tisíc korun.

Snadné hledání s mobilní appkou

Jak docílit toho, aby vám neunikla žádná zajímavá akce? Některé trvají jen krátkou dobu, a navíc ji nemusí vámi sledovaný server zaznamenat. Pokud si stáhnete některou ze speciálních mobilních aplikací, budete je mít všechny jako na dlani. Appka pohlídá ceny letenek za vás a umožní vám létat levněji i navzdory tomu, že nejste technický typ.

Létejte v úterý a čtvrtky, brzy ráno nebo pozdě v noci

Možná vás to překvapí, ale o víkendu jsou letenky dražší než během pracovního týdne, protože většina lidí odlétá v pátek a vrací se v pondělí. Lety probíhající uprostřed týdne nejsou tak vytížené, a proto ty, které připadají na úterý či čtvrtek, obvykle vychází nejlevněji. Cenu může ovlivnit také čas odletu – nejdražší jsou letenky zakoupené v době kolem poledne, nejlevnější naopak kolem 23. hod.

Když nerozhoduje místo

Pokud si chcete užít skvělé dobrodružství a nesejde vám na tom, lam poletíte, využijte portál, který vyhledává letenky dle ceny bez ohledu na cílovou destinaci. Jednou z funkcí je nalezení nejlevnějších letů z vybraného místa. Nastavíte např. Prahu a z nabídky levných letenek vyberete některou z destinací.

Hledejte v anonymním okně

Víte, co jsou to cookies? Některé letecké společnosti je využívají k tomu, aby uživatelům uměle navýšily cenu letenek. Proto vždy letenky hledejte v anonymním či soukromém okně. A co dál? Existují i další způsoby, jako jsou fuel dumping apod. Chcete-li se na téma levné cestování dozvědět více, nechte si poradit od odborníků z milmis.cz. Překvapí vás, jak levně si můžete zaletět na dovolenou.