Užijte si víkend na horách

Pokud vám pracovní vytížení nedovoluje vyrazit na plnohodnotnou dovolenou, udělejte si radost alespoň víkendovým dvoudenním výletem. Zabalte si ty nejdůležitější věci a vydejte se no nejbližšího podhůří, které se nachází v blízkosti vašeho bydliště. My Češi máme výhodu, že kamkoliv se hneme, všude narazíme na hory. Víkendovou relaxaci na čerstvém vzduchu oceníte nejen vy, ale především vaše děti, které se doma nudí a vymýšlí všelijaké neplechy. Připravte si pro ně program, který je zabaví a přivede na jiné myšlenky. Pakliže nad výletem na hory stále váháte, položte si otázku, kdy jste si s rodinkou naposled užili pořádnou porci legrace. Nemůžete si vzpomenout? V tom případě máte další důvod, proč vyměnit sobotní sledování televize za pobyt na čerstvém vzduchu!

Víkend pod hvězdnou oblohou

Ačkoliv je v na horách celá řada útulných penzionů a luxusních hotelů, udělejte to tentokrát jinak. Vytáhněte ze skříně spacáky a vyspěte se „pod širákem“. Počasí k noci pod hvězdami přímo vybízí a rozhodně se nemusíte bát, že vám bude zima. Pokud počasí příliš nedůvěřujete, vezměte si s sebou stany. Ale zpět k samotnému výletu. Na hory se můžete vydat jen tak, bez určitého plánu, nebo si koupit turistickou mapu a vyhledat všechny zajímavosti, které se v okolí nachází. Vše záleží na tom, zda holdujete menším procházkám, nebo si rádi dáte do těla pořádným výšlapem po turistické stezce.

Máte kvalitní vybavení?

Dříve, než se vydáte na výlet, zkontrolujte, zda jsou v pořádku vaše turistické stany a spacáky. Není nic horšího, než na místě zjistit, že je stan děravý a na spacák, který ležel několik let ve skříni, plesnivý. Neměli byste zapomenout na pořádnou krosnu, která pobere všechny nejdůležitější věci. Ideální jsou multifunkční batohy s mnoha kapsami – ušetří vám spoustu času, který byste strávili hledáním věcí v jedné velké kapse. Máte-li všechno vybavení v pořádku, není důvod, proč ještě zůstávat doma.

Publikováno: 30. 05. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Outdoor

Autor: Adam Rýdl

Tagy: hory | kemping | outdoor | outdoorové stany | pobyt na horách | spacák | spacáky | stan | stany