Na dovolenou vlastním vozem

Pokud všechny vaše minulé dovolenky probíhaly tak, že jste do cílové destinace dorazili autobusem, případně letecky, udělejte letos výjimku. Spoléhat se na cestovku je sice velmi pohodlné, ale dovolená po vlastní ose může být mnohem zajímavější. Autem můžete cestovat nejen po vlastech českých, ale také do zahraničí. Pokud se navíc bojíte létat a nezbývá vám nic jiného, než několik dní cestovat autobusem, je auto mnohem lepší alternativa. Pojďme se spolu podívat na výhody cestování bez cestovky.

Neomezujte se na katalogy cestovních kanceláří

Ačkoliv jsou nabídky cestovních kanceláří velmi pestré, vždy jste omezeni na konkrétní destinaci, kterou vám vymezí sama cestovka. Co se ubytování týče, můžete si vybrat mezi hotely, apartmány, případně samostatným bydlením. Mít na dovolené vlastí dům je prima, ale vyjde vás mnohem dráž, než apartmán. Chcete-li bydlet sami a neplatit extra poplatky zprostředkovateli (v našem případě cestovní kanceláří), najděte si bydlení sami. A to buď až na místě, nebo předem na internetu. Ušetříte několik tisíc korun a cena bude srovnatelná za pobyt v hotelu. Díky tomu, že budete mít k dispozici vlastní auto, nebudete se muset omezovat jen na okolí vašeho bydlení. Využijte všechny možnosti vyžití a udělejte si pestrou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.

Když vás koupání nebaví

Chystáte se na dovolenou s celou rodinou? Máte-li malé děti, oceníte cestování vlastním vozem oceníte o to víc. Můžete kdykoliv přistavit, aby se děti vyčůraly, případně si koupily občerstvení na pumpě. Mimo jiné můžete vyrazit ve vámi stanovený čas, tedy nejlépe v podvečer. Děti polovinu cesty prospí a vy budete mít klid. Vzhledem k tomu, že každý člen rodiny preferuje zcela odlišný způsob trávení volného času, vyplatí se vyhledat informace o okolních atrakcích. Pokud vás nebaví koupání, jistě oceníte možnost návštěvy kulturně historických památek a děti zase ZOO či lunaparku. Díky vlastnímu autu si můžete každý den udělat výlet a užít si dovolenou plnými doušky.

Publikováno: 28. 03. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: auto | bydlení | cestování | dovolená autem | samostatné bydlení