Itálie 2015: Levná dovolená autobusem i letecky

itálie 2015Už jste přemýšleli nad tím, kam letos vyrazíte na dovolenou? Rádi byste alespoň na pár dní za hranice, ale zároveň nemáte chuť cestovat na druhou stranu světa? V tom případě se protentokrát přikloňte ke klasice, která nikdy nezklame. Tedy alespoň za předpokladu, že si vyberete vhodné letovisko. Dali byste si říct dovolenou v prosluněné Itálii? Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.

Last i first minute autobusem

Máte omezený rozpočet, nebo jen nechcete zbytečně utrácet? Vaše dovolená u moře 2015 nemusí být drahá, pokud si rezervujete last nebo first minute zájezd. A bude ještě levnější, vydáte-li se do Itálie autobusem. Dovolená Itálie autobusem lze realizovat během celého roku. V zimě se nabízí Alpy, mimo turistickou sezónu poznávací zájezdy a od začátku června do konce září vyhřáté pláže. Mezi nejoblíbenější letní letoviska patří Bibione, Rimini, Caorle nebo Riccione, do kterých se dostanete za cca 8 – 10 hodin. Do vzdálenějších lokalit jako například Kalábrie zhruba za dvojnásobek.

Za dvě hodiny v „Karibiku“

Ale co když se vám cestování autobusem bytostně příčí a nedokážete si představit, že v něm strávíte tolik hodin? Navíc toužíte po pořádné dávce exotiky, kterou vám staré známé italské pláže bohužel nenabídnou (byť jsou i tak atraktivní). Řešení je snadné – dovolená Sardinie letecky nabízí exotiku na dosah ruky. Konkrétně dvě hodiny letu. Sardinie patří mezi nejkrásnější italské ostrovy a vyznačuje se nedotčenými plážemi karibského typu. Zlatavý písek, křišťálově čisté laguny, rozmanitá příroda a všude kolem spousta historických skvostů, které navozují atmosféru dob dávno minulých. Díky first a last minute je Sardinie víc než dostupná.

Senioři mají dovolenou ještě levnější

Máte ve svém okolí někoho, kdo již dosáhl důchodového věku? Anebo do zmíněné skupiny patříte vy sami? V tom případě by vás měla zajímat dovolená senior 55+. Jde o dotované zájezdy, které jsou levnější až o 50 % a navíc svým charakterem vyhovují starší klientele.