Hurá na safari aneb Nezapomenutelná dovolená v Africe

Někdo sní o dovolené v luxusním rezortu na Maledivách, jiný touží po levném vandrování po Asii. Ale co když máte ohledně vysněné destinace úplně jinou představu? Pokud vás láká nespoutaná a velmi rozmanitá příroda, vydejte se do Afriky na safari. Kolébka lidské civilizace vás dostane od první chvíle po příletu. Zapomeňte však na klasické zájezdy a nechte se jí provést společností Manzelka Africka. Založili ji česko-africký manželský pár Jakub a Tshepo a Botswanu znají jako své boty.

Které destinace na safari navštívíte?

Safari v Africe může mít tisíc a jednu podobu. Možná ještě více, vše záleží pouze na tom, kam se necháte průvodci zavést. Vezmou vás za dobrodružstvím na nejkrásnější místa černého kontinentu – seznámíte se například s širými pláněmi v okolí říční delty Okavango, kde lze při projížďkách na kánoi pozorovat hrochy, slony, krokodýly, nosorožce a další ikonické zástupce africké fauny. Další zastávkou mohou být solné pláně Makgadikgadi ležící uprostřed vyschlé savany, mimochodem jedny z největších svého druhu a světě. Jejich součástí je také pánev Nxai – centrum národního parku Nxai Pan. Spoustu vzrušení však zažijete také při toulkách po rezervaci Linyanti či v národním parku Chobe. A co teprve, až naživo spatříte krásu vyhlášené jihoafrické dominanty – Viktoriiných vodopádů. Právem se o nich hovoří jako o jednom ze sedmi přírodních divů světa.

Zažijete jen to, po čem doopravdy sníte

Jakub a Tshepo hledí při pořádání výprav na safari v Botswaně na skutečné tužby a očekávání klientů. V praxi to znamená, že si sami určíte místa, která byste chtěli navštívit – a samozřejmě i související aktivity. Ale ať už do Afriky vyrazíte především kvůli pozorování místního ptactva nebo fotografování divoké zvěře, spolehněte se na individuální a přátelský přístup. A také na velmi stylové ubytování v luxusních stanech s koupelnou. Více se dozvíte na saf-safaris.com.