Egypt a Kréta - oblíbené last minute destinace

Taky se už nemůžete dočkat, až si sbalíte pár nejnutnějších věcí a vyrazíte na vytouženou dovolenou? Nebo si ji snad chcete odepřít, protože se vám nepodařilo ušetřit dost peněz? Nekažte si léto omezeným rozpočtem a dopřejte si nezapomenutelné chvilky ně některé z překrásných pláží i navzdory tomu, že si na dovolenou nevezmete úvěr. Není k tomu důvod, stačí se rozkoukat po výhodných nabídkách last minute a vybrat si takovou, která uspokojí vaše představy po dokonalé dovolené. Máme pro vás dva skvělé tipy!

Levně do Egypta

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací je v po Egypt Hurghada. Ta se v 90. letech 20. století velmi rychle vyvíjela a narostlo zde na několik desítek luxusních hotelů a mezinárodní letiště. Hurghada si získala svou popularitu díky kombinaci dobré turistické infrastruktury a překrásných přírodních scenérií. Zhruba čtyřicetitisícové město na břehu Rudého moře je známé pro dlouhé písčité pláže, podmořské korálové útesy a blízkostí dalších známých míst Luxoru a Káhiry. Neméně zajímavé jsou i výlety na přilehlé ostrůvky. Pokud vás dovolená Egypt levně zaujala, nezapomeňte se podívat na nabídku AirStop.cz.

Levně na Krétu

Další a neméně oblíbenou last minute destinací je Řecko a to především její největší ostrov Kréta. Bohatá historie a přítomnost někdejší vyspělé mínojské civilizace zanechala na Krétě spoustu úžasných památek. Mezi ty nejznámější patří paláce Knóssos, Faistos, Zakros, Tilisos a Mallia. Za pozornst stojí i první evropský zákoník vytesaný do kamene – Górtys, ostrovní pevnost Spinalónga nebo přístav Rethymno, který byl postaven v benátském slohu. Dovolená Kréta se samozřejmě nemusí nést jen v rytmu památek. Od všedních starostí si odpočinete na palmové pláži Vai. Najdete ji na východním pobřeží a je vůbec jedinou palmovou pláží na celé Krétě. Nemůžete se dočkat? Najděte si svou vysněnou dovolenou na AirStop.cz!