Dovolená v Libereckém kraji stojí za to

LiberecPřemýšlíte, kam na dovolenou? Máme pro vás skvělý tip. Udělejte si výlet do Libereckého kraje, který doslova překypuje pamětihodnostmi a přírodními krásami. Liberec je pátým největším městem v České republice a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud jste ho doposud míjeli obloukem, měli byste to rychle napravit. Představíme vám nejzajímavější místa, na která byste během návštěvy Severních Čech rozhodně neměli zapomenout...

Dominantou Liberce je bezesporu liberecký zámek. Sekunduje mu zřícenina hradu Hamrštejn, jejíž návštěvu si užijí především děti. Mezi další lákadla však patří i starodávné Valdštejnské domky ve Větrné ulici, jejichž historie se datuje od 17. století. A nezapomeňte ani na Liebegům zámeček, někdejší sídlo rodiny Liebeiegů.

V Liberci si přijdou na své i ti, kteří prahnou po poznání. V Oblastní galerii se dozvíte spoustu zajímavostí a rozšíříte si obzory.

Mezi další atraktivní místa patří i městské lázně a Divadlo F.X. Šaldy. Ve sbírce vašich dovolenkových fotografií by neměly chybět ani snímky staré budovy spořitelny a Appletova domu na Sokolovském náměstí. V Liberci je také spousta církevních staveb a i jejich prohlídka vaše zážitky dokonale umocní.

Za přírodou můžete vyrazit do nedalekých Lužických hor, kde si sice v tuto dobu již nezalyžujete, ale přesto budete moct obdivovat krásy nedotčené krajiny a načerpáte spoustu energie.

A kde se ubytovat? Pokud vás stručný výčet největších zajímavostí v Liberci a okolí zaujal, rezervujte si své dočasné útočiště v tříhvězdičkovém penzionu u Wolfů. Najdete ho v malebném městečku Chrastava, které je od Liberce vzdáleno asi 8 km.

Zmíněné ubytování Chrastava ocení každý, kdo hledá něco víc než jen místo pro nocleh. Součástí stylově zařízeného nekuřáckého penzionu je i zahrada, na které si můžete zahrát minigolf, petanque nebo ruské kuželky. A samozřejmě i pogrilovat, protože dobré jídlo na čerstvém vzduchu k dovolené neodmyslitelně patří.

V říčce, která protéká na okraji pozemku, si lze rekreačně zarybařit a pokud máte rádi golf, můžete se vydat do některého ze čtyř nedalekých klubů. V okolí Chrastavy je Zoo, botanická zahrada, aquapakr a zámek Frýdlant. Podle nás jde o nejlepší volbu pro každého, kdo se nechce ubytovat přímo v Liberci.

Chrastava U Wolfu