4 hlavní důvody, proč si letos dopřát dovolenou na Maledivách

Zatoužili jste po exotice, ale nemůžete si vybrat z neuvěřitelně rozsáhlé nabídky zájezdů? Aneb která destinace je ta pravá právě pro vás? Bezesporu jich je více, ovšem v případě Malediv rozhodně neuděláte chybu. Připravili jsme pro vás seznam hlavních důvodů, proč vyrazit právě sem. Ne nadarmo se o těchto ostrovech hovoří jako o ráji na zemi...

Celoročně nádherné počasí

Na Maledivy se můžete vydat takřka kdykoliv. Teploty se stabilně pohybují kolem 30 °C, což přijde vhod především v zimě, kdy v Česku udeří mrazy. Na druhou stranu není jiný důvod, proč si nedopřát exotickou dovolenou místo klasiky v Chorvatsku i v létě.

Dokonalé pláže a krystalicky čistá voda

Chcete se procházet po místech, která jste doposud obdivovali pouze na fotografiích či pohlednicích? Na Maledivách to vypadá jako v krajině, kterou příroda upravila ve Photoshopu. Velmi jemný, bělostný písek, čarokrásné laguny s průzračnou vodou a ikonické scenérie s vysokými palmami lemujícími pobřeží. Dali byste si říct? A pozor - pláže vůbec nejsou přeplněné, což se o evropských přímořských letoviscích říct nedá.

Skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění

Maledivy jsou ideální destinací pro příznivce šnorchlování a potápění. V okolí korálových útesů lze pozorovat vše od barevných rybiček až po rejnoky, žraloky, chobotnice a další obyvatele podmořského světa. Nechybí ani vraky potopených lodí, které umocňují celkový dojem.

Pořádná porce sportování

Maledivy jsou sice skvělým místem pro nekonečnou relaxaci, ale na své si rozhodně přijdou i příznivci aktivního životního stylu. Chcete-li si vyzkoušet wakeboarding, flyboarding, windboarding či jiné druhy řádění na prkně, budete mít dostatek příležitostí. Zároveň zde panují ideální podmínky pro plachtění a další vodní sporty. Spoustu zábavy si užijí také milovníci golfu. Vydáte-li se na Maledivy s německou ck, ušetříte spoustu peněz a dostane se vám vyššího standardu služeb. Zájezd s odletem z Prahy si můžete rezervovat přes českou cestovní agenturu Rudolf Reisen.

Publikováno: 31. 05. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: lysá hora s dětmi | naučná stezka lysá hora | proč na maledivy