Do Plzně za kulturou a vychlazeným pivem

Statutární město na západě Čech láká k návštěvě nejen milovníky Škodovek a vychlazeného Prazdroje či Gambrinusu. Pilsen (jak zní německý název pro Plzeň) je prošpikována historickými památkami a dalšími zajímavými atrakcemi, které rozhodně stojí za vidění. Stosedmdesátitisícová Plzeň leží na soutoku čtyř řek (Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava) a je čtvrtým největším městem v České republice. Vydejte se s námi na malou procházku po historickém jádru a přilehlých ulicích, které byly vyhlášeny za městskou památkovou rezervaci.

Historické jádro Plzně

Dominantou městské památkové rezervace je bezesporu gotický chrám sv. Bartoloměje, který byl založen v roce 1292. Je zajímavý především věží, která je se svými 102 metry nejvyšší v Čechách. Chcete-li se na Plzeň podívat z ptačí perspektivy, zajděte si na vyhlídku. Ta je ve výšce 62 metrů a vede na ni 301 schodů. Dalším architektonickým skvostem je bývalý františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí P. Marie, barokní budova kláštera dominikánek s kostelem sv. Anny (dnes se zde nachází věděcká knihovna), ale také Velká synagoga, jež je největší svého druhu v České republice. Nejvýznamnějšími světskými památkami je renesanční radnice z 16.století, Západočeské muzeum či historické podzemí s délkou chodem o 17,5 km. Omrzí-li vás historie, můžete se pokochat unikátní flórou v arboretu Sofronka či exotickou faunou v místní zoologické zahradě.

Ubytování v Plzni poblíž historického centra

Vydáte-li se do západočeské Plzně na několik dní, pravděpodobně vám přijde vhod tip na cenově přijatelné a zároveň velmi komfortní ubytování Plzeň. Jen 5 min. Chůze od historického centra se nachází tříhvězdičkový hotel Plzeň s názvem Hotel Bayer. Ubytovat se můžete v některém z 18 pokojů, které jsou vybaveny koupelnou, sprchovým koutem a WC, malou ledničkou, satelitní televizí a bezdrátovým přípojením Wi-Fi. Ubytování Plzeň v hotelu Bayer dále nabízí snídaně v podobě švédského stolu, parkování hned vedle objektu a možnost ubytovat se s pejskem (nutno předem upozornit na recepci). Hotel Plzeň je vhodný pro všechny, kteří si chtějí pobyt v Plzni užít naplno.