Dotovaná dovolená pro seniory 55+: Nechte se pohltit krásami Mar Menor

Mar MenorS pokročilejším věkem je výběr dovolené stále složitější. Horší mobilita a spousta jiných nepříjemných zdravotních komplikací starším lidem návštěvu některých destinací znemožňují. Za zmínku však stojí i poměrně vysoká cena zájezdů, které si osoby v důchodu či těsně před odchodem do penze nemohou dovolit. Ale i tato cílová skupina má „svou“ cestovní kancelář, která nabídku zájezdů přizpůsobila pro věkovou skupinu 55+. Patříte do ní i vy? V tom případě vás zveme ke španělskému „Mrtvému moři“. Vítejte u Mar Menor!

Krásné pláže, teplé počasí a blahodárné účinky vody s vysokým obsahem minerálů

Dovolená pro seniory by měla snoubit vše, co nabízí klasické pobytové zájezdy s tím, co je typické pro ozdravné pobyty. A právě tyto předpoklady splňuje největší přírodní „bazén“ v Evropě. Mar Menor neboli Del Man Menor (v překladu Menší moře) se nachází ve Španělsku na pobřeží Costa Cálida, cca 80 km jižně od Alicante. Rozlehlá laguna je od Středozemního moře oddělena úzkým pruhem země s příznačným názvem La Manga (Malý rukáv) a je známý pro svůj vysoký obsah minerálů, soli a léčivého bahna. Hladina je klidná a vstup do moře velmi pozvolný. Stačí si vybrat některou z krásných oblázkových nebo písčitých pláží a oddat se nekonečné relaxaci, která má pozitivní vliv na zdraví. Teplé počasí je zde téměř celoročně a pobyt je vhodný také pro alergiky a astmatiky, kteří chtějí zmírnit své dýchací potíže.

Spoustu zábavy si užijete také v okolí

V okolí Mar Menor je navíc spousta zajímavých míst vhodných pro výlety. Nedaleko moře jsou hned dvě chráněné krajinné oblasti – regionální park Calblanque a regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar. Za zmínku však stojí také metropole Murcia s překrásnou architekturou a spoustu zábavních atrakcí. Velmi často se zde odehrávají nejrůznější slavnosti, které vám dají zapomenout na starosti všedních dní.

Delfin Travel - široká nabídka dotovaných zájezdů pro seniory 55+

A s kým se k Mar Menor vypravit? Vsaďte na zavedenou cestovní kancelář Delfin Travel, která pořádá cenově zvýhodněné zájezdy pro seniory. Tento program navazuje na dotační programy španělské vlády a je připravený speciálně pro věkovou skupinu 55+. Zájezdů se samozřejmě mohou zúčastnit také osoby, které do této věkové kategorie nespadají, nicméně pro dosažení dotované ceny musí být alespoň jeden z účastníků starší 55ti let. Všechny důležité informace o destinaci a aktuální ceníky najdete na webových stránkách Delfin Travel. A pokud se vám z nějakého důvodu nechce do Španělska, není nic lehčího, než si vybrat jinou variantu z široké nabídky dotovaných dovolených. Všech zájezdů se účastní zkušení delegáti, kteří důvěrně znají potřeby svých klientů a jsou jim kdykoliv plně k dispozici.