Maďarsko: Země tisíců termálních pramenů

Podzim je ideální období pro relaxaci a načerpání sil před náročnou zimou. V souvislosti s wellness a léčebnými pobyty nelze nezmínit Maďarsko, kde se na rozloze pouhých 93 tis. kilometrů čtverečních nachází hned 1300 termálních pramenů. A protože to do Maďarská nemáme daleko, není jediný důvod, proč nesbalit kufry a nevyrazit vstříc novým zážitkům. Termální lázně se v Maďarsku nachází téměř všude. Voda se zde uměle nedohřívá (naopak se spíš ochlazuje), je jí dostatek a provozovatelé ji mění téměř každý den. Co to znamená pro vás? Nemusíte se bát nadměrného používání chemie a znečištění. Hotely se navíc v posledních dekádách výrazně zlepšili a nabízí špičkové služby na evropské úrovni.

Jaký je rozdíl mezi termálními a léčivými lázněmi?

V Maďarsku narazíte na léčivé a termální lázně. Jaký je mezi nimi rozdíl? V termálních je voda velmi teplá (až vřelá), ale není v ní obsaženo vysoké množství minerálních látek. Termální voda tak léčí pouze teplem. Bazény s termální vodou jsou vhodné k dovádění a odpočinku. Teplota vody je obvykle regulována tak, aby v ní mohli návštěvníci setrvat co nejdéle. V rámci léčebného pobytu je vhodnější návštěva bazénů s vodou rozdílného složení. Ve většině lázeňských komplexů naštěstí narazíte na obě varianty – stačí si vybrat.

Pár tipů na nejlepší lázeňské lokality

Buďme však trochu konkrétnější – která místa patří k těm nejnavštěvovanějším? K nejzajímavějším místům patří nejmladší maďarské lázně Bükfürdö, termální lázně Sárvár a čarokrásný Margitin ostrov v hlavním městě Budapešti. Za zmínku však stojí i nespočet dalších lokalit, například lázeňské středisko Hévíz s největším jezerem s horkou vodou v Evropě.
Do Maďarska se můžete vydat po vlastní ose a zařídit si ubytování až na místě. Nechcete-li však riskovat komplikace, raději si rezervujte některý z bohaté nabídky zájezdů, které pořádá renomovaná cestovka Kareta Tour.