Jaké jsou nejvíce navštěvované památky v Čechách?

Toulkám českou přírodou se nic nevyrovná. Každý správný patriot moc dobře ví, že právě naše vlast nabízí ty nejcennější místa a oblasti, které stojí za to vidět. Někdo dává přednost naprosté samotě a vydává se vstříc nepoznaným zážitkům a ti další preferují naopak lidmi hojně navštěvované památky. Pokud i vy patříte do druhé skupiny turistů a máte třeba děti, rozhodně věnujte pozornost námi navrhovaným městům, která stojí za to vidět.

Vydejte se do hlavního města

Několikadenní ubytování v Praze je k poznání těch nejlukrativnějších míst přímo nezbytností. Tepající srdce Evropy nabízí obrovské možnosti, jak si svou dovolenou užít. Turisté z celého světa navštěvují Prahu pro bezpočet architektonických skvostů, mezi které patří například Pražský hrad, katedrála svatého Víta, Vyšehrad nebo Staroměstské náměstí. Pokud chcete těchto památek stihnout co nejvíce a poznat Prahu podrobněji, nalezněte si ubytování v Praze u prověřených poskytovatelů.

Hudební zážitek nabízí i Ostrava

Teď se přesuňme na druhou stranu republiky. V její východní části se nachází metropolitní město Moravskoslezského kraje Ostrava, které se v posledních letech proměnilo na centrum sportovních a kulturních akcí. Právě z těchto důvodů se v tomto městě rozšířila výstavba hotelů a penzionů pro uspokojení poptávky po lůžkách. Konkurence a tvrdý boj o klienty přinesl mnohem vyšší úroveň kvality poskytovaných služeb. Pobyt v Ostravě se tak stane příjemnou součástí vaší dovolené. Zajeďte si na hudební festival Colours of Ostrava konané v Ostravských Hradčanech.

Za zvířaty a obuví do Zlína

Údolí řeky Dřevnice je místem zlínských občanů. Města, které nabízí zajímavý pohled skrze obuvnické muzeum na řemeslné skvosty kvalitní ruční práce ve výrobě obuvi. Nezaměnitelnou podobu zdejší architektury má na svědomí proslulý Tomáš Baťa. Zlín nabízí mimo jiné i celou řadu výletů do okolní přírody nebo přímo za zvířaty do nejnavštěvovanější zoologické zahrady v Čechách. Ještě před tím, než se vydáte na dovolenou za poznáním, najděte si hotel ve Zlíně z prověřených zdrojů.

Publikováno: 13. 02. 2020

Kategorie: Aktivní dovolená | Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: lyžování francie | lyžování ve francii