Beskydy na jaře ožívají. Kam vyrazit na výlet?

Jarní dovolenou můžete strávit různými způsoby – a jedním z těch lepších je bezesporu dovolená v Beskydech. Pokud jste doposud malebnou oblast na pomezí Moravy a Slezska nepoctili návštěvou, měli byste to napravit. Zatímco v zimě lákají turisty moderní lyžařské areály, v průběhu jara je na pořadu dne především pěší turistika se zastávkami u mnoha jedinečných míst. Tipy na to nejlepší, co lze ve vyhlášené části Valašska vidět, ale také tipy na ubytování v Moravskoslezském kraji, najdete v tomto článku.

Zajímavosti v Beskydech, které byste neměli vynechat

Na pomyslném seznamu nejzajímavějších míst v Beskydech by určitě neměly chybět Pustevny. Sedlo se nachází se nedaleko hory Smrk a jsou pro něj typické dřevěné stavby v lidovém slohu pocházející z konce 19. století. Pokračovat můžete Stezkou korunami stromů – Valašska nebo cca 4 km túrou na impozantní horu Radhošť, kde hrdě stojí ikonická socha pohanského boha Slovanů Radegasta. Milovníci stavebního umění architekta Dušana Jurkoviče mají možnost obdivovat jeho práci nejen na Pustevnách, ale také v blízkém Rožnově pod Radhoštěm. Kromě Jurkovičovy rozhledny se zde vyplatí navštívit i Valašské muzeum v přírodě (skanzen). Další povinnou zastávkou při toulkách beskydskou krajinou je obec Hukvaldy – rodiště slavného skladatele Leoše Janáčka. Stojí zde stejnojmenný hrad a v oboře památník Lišky Bystroušky, kterou si turisté hladí pro štěstí.

Kde se v Beskydech ubytovat?

Přírodních krás i pamětihodností je na Valašsku nespočet. Chcete-li si je užít plnými doušky a bez zbytečného spěchu, vyhraďte si pro pobyt v Moravskoslezském kraji alespoň prodloužený víkend. Spojit ho můžete i s relaxací v některém z vyhlášených hotelů. Jarní pobyty za výhodné ceny si můžete rezervovat z pohodlí domova na portálu s ubytováním Hotel.cz.

Publikováno: 17. 04. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl