3 úžasná lákadla izraelského města Eilat

V Izraeli moc přímořských letovisek nenajdete. Ve skutečnosti se na pobřeží Rudého moře nachází pouze jediné – ale zato velmi atraktivní. Eilat (také Élat či Ejlat) si oblíbili milovníci tepla i nevšedních zážitků. Sluníčko zde svítí 360 dní v roce a každoročně zde dorazí téměř tři miliony turistů. Teplota vody díky silným proudům kolísá jen minimálně a po celý rok se pohybuje rozmezí od -21 °C (v únoru) po 25 °C v letních měsících. A protože je nyní cestování do Eilatu mnohem jednodušší (v lednu 2019 se cca 18 km od letoviska otevřelo mezinárodní letiště Ilana a Asafa Ramonových), neměli byste s návštěvou váhat. V Eilatu se nabažíte koupání, vodních sportů a mnoha dalších aktivit, které v obýváku provozovat nemůžete. Abychom vás na dovolenou u Rudého moře navnadili ještě více, přichystali jsme tipy na 3 největší lákala.

1. Podvodní observatoř Mořský park

Observatoř byla otevřena před více než 40 lety a její původní název byl Korálový svět. Dnes se nazývá poněkud příznačněji – Mořský park a nabízí úžasnou podívanou pro každého, koho nenechává chladným svět pod mořskou hladinou. Chcete-li si prohlédnout obyvatele Rudého moře z bezprostřední blízkosti, máte šanci. Kromě mnoha druhů ryb, medúz či mořských ježků zažijete také krmení žraloků. Ti se společně s rejnoky prohání v šest metrů hluboké nádrži Shark's World v jižní části parku.

2. Delfíní útes

Kdo by neměl rád delfíny? V Eilatu si s nimi užijete spoustu zábavy na místě zvaném Delfíní útes (Dolphin Reef). Pozorováním delfínů skákavých v jejich přirozeném prostředí to teprve začíná – kdo chce, může se s nimi (společně s průvodcem) potápět až do hloubky šesti metrů. A to je teprve zážitek!

3. Údolí Timna

Okolí Eilatu je proslulé překrásnými přírodními scenériemi. Uděláte-li si výlet cca 25 km na sever, dostanete se do údolí Timna, kde se nachází ruiny starobylého egyptského chrámu, tunely vybudované v pískovci a padesátimetrové Šalamonovy sloupy. Zároveň se zde nachází množství atrakcí pro celou rodinu – u uměle vybudovaného jezera si příjemně zarelaxujete na šlapadle, případně se vydáte na výlet po pěší stezce nebo cyklostezce. Rozhodnete-li se do Eilatu podívat, obraťte se na cestovku Kareta Tour – specialistu na pobyty u Rudého moře.