Zrušený let

Za zrušený let až 600 €

Zrušili vám let? Ať už létáte často nebo jen výjimečně, každému se někdy může stát, že jeho let byl zrušen. A jak víme, čas jsou peníze. Přesně pro tyto situace existuje nařízení Evropské unie, ze kterého vyplývá, že každému cestujícímu, kterému byl jeho let zpožděn o více, než 3 hodiny nebo byl zcela zrušen náleží finanční kompenzace 250 €, 400 € nebo až 600 €. Výše vaší kompenzace za čekání na letišti závisí na letové vzdálenosti.

Kdy mám na kompenzaci nárok?

Kompenzace za čekání je stanovena několika podmínkami a výjimkami.
  1. Váš let musel být zcela zrušen nebo opožděn na příletu alespoň o 3 hodiny, přičemž jste se tuhle informaci nedozvěděli před více než 14 dny před samotným odletem.
  2. Dopravce vašeho letu musí mít sídlo v EU nebo na území Evropy vzlítal.
  3. Na kompenzaci nemáte nárok, pokud zpoždění nebo zrušení vašeho letu nastalo tzv. mimořádnou situací. Což mohou být například špatné povětrnostní podmínky, politická nestabilita země nebo stávka zaměstnanců aerolinií.

Na jakou výši mám nárok?

Výše kompenzace záleží na vzdálenosti vašeho letu. Nárok na kompenzaci však máte pouze v případě, že splňujete podmínky výše.
  • 250 € – vzdálenost letu do 1 500 km
  • 400 € – vzdálenost letu 1 500 km až 3 500 km
  • 600 € – vzdálenost letu nad 3 500 km
Nezřídka kdy se také stává, že výše kompenzace převýší i cenu samotné letenky!

Jak odškodnění získám?

Komunikace s leteckou společností může být někdy komplikovaná a zdlouhavá. Proto v dnešní době již existuje mnoho společností, které nastalou situaci s letem mohou vyřešit za vás. A to dokonce bez vaší osobní účasti, ve většině případů vše probíhá online. Čas ušetřený nad dlouhodobou a často neúspěšnou komunikací s aerolinkami můžete využít na něco příjemnějšího. Kdo vše to papírování a komunikaci za vás ale udělá? Například společnost Vaše nároky.cz, která ročně řeší stovky podobných případů. https://www.youtube.com/watch?v=gOzFBIjsENo https://www.youtube.com/watch?v=lUWkxX6ygFE

Publikováno: 17. 12. 2018

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl