Základ, nebo rozšířené varianty – jak vybrat cestovní pojistku?

Podíváme-li se na nabídku současných pojišťoven, můžeme o ní říci, že nabízejí celou řadu možností, jak může vypadat naše cestovní pojištění do zahraničí. Je jasné, že primárně hledíme na to, abychom měli to nejlevnější cestovní pojištění. Kromě ceny je dobré hledět i na rozsah pojistného krytí. Podívejme se společně na to, jaké jsou možnosti. Ideálním směrem, jak si pojistku sjednat, je samozřejmě web Porovnej24.cz.

Základ je u většiny pojišťoven podobný

Nejprve se podíváme na to, co každé pojištění obsahuje. Je to onen základ, který je označovaný jako pojištění léčebných výloh. Samozřejmě i zde můžeme využít srovnání cestovního pojištění a vybrat si, jak bude právě ten náš základ vypadat. Je jedno, zda cílovou zemí bude méně známá lokalita jako Estonsko, nebo notoricky známý stát. Máme na výběr z několika možností, které se liší především tím, jak vysoké jsou samotné limity pojistného krytí. Čím jsou vyšší, tím pro nás zcela určitě lépe. Na to bychom při sjednávání ochrany neměli zapomínat.

Je dobré pojistit si své věci, nebo naši odpovědnost?

Další rozsah pojistky může být také poměrně zajímavý. Konkrétně jde totiž o to, že si můžeme pojistit naše věci. Nemusí to být jenom prostá zavazadla, jelikož když sjednáváme třeba cestovní pojištění na hory, může se jednat například také o naše lyže, nebo snowboard. Pokud je nám naše výbava nebo naše věci odcizeny, stačí vše nahlásit jako pojistnou událost a následně dojde k tomu, že jsou ceny daných věcí proplaceny.

Bezproblémové cestování láká

Nezapomínejme také na to, že na našich cestách chceme mít vždy skutečnou pohodu. I proto může pojistka nabídnout i další možnosti ochrany. Ty jsou spojeny především s pohodlím na cestách. Na co konkrétně se můžeme soustředit? Je to třeba situace, kdy chceme kompenzaci nejenom v případě zpoždění letu, ale i v případě zpoždění zavazadel. Nezapomínejme ani na to, že i když sjednáváme nejlevnější cestovní pojištění online, můžeme myslet třeba i na pojistku slunečného počasí v naší cílové destinaci.

Publikováno: 30. 06. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zábava a volný čas | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl