Tipy na 3 nejkrásnější chorvatské pláže: Kde je najdete?

Pokud jste si pro letošní dovolenou zvolili stálici českých turistů – Chorvatsko – určitě vám přijde vhod několik tipů na nezapomenutelná místa. Protentokrát jsme se zaměřili na pláže, to rovnou ty nejkrásnější. A jestli si o bývalé „Jugošce“ nemyslíte nic dobrého, po seznámení s následujícími malebnými pobřežními oblastmi změníte názor.

Zlatni Rat (ostrov Brač)

O proslulé oblázkové pláži jménem Zlatni Rat (jinak též Zlatý mys či Zlatý roh), která se nachází na oblíbeném výletním místě ostrově Brač, pravděpodobně znáte (anebo jste ji viděli na fotkách, aniž byste znali jméno). V přehledu však být musí, protože jde o nejznámější chorvatskou pláž a klenot Dalmácie. Najdete ji cca 4 km od městečka Bol a užijete si na ní lenošení i windsurfing.

Uvala Dubovica (ostrov Hvar)

Ostrov Hvar sice nabízí více atraktivních zátok, ovšem právě Uvala Dubovnica je jeho nejimpozantnější ozdobou. Jde o místo zaslíbené i rodinám s menšími dětmi, které se zde mohou pohodlně brouzdat. V průběhu sezóny pak široká zátoka nabízí pohled na kotvící plachetnice.

Rajská pláž (poloostrov Lopar)

Preferujete táhlé písčité pláže? Pak se vám bude zamlouvat Rajská pláž na poloostrově Lopar, konkrétně na severním cípu Rabu. Dané místo je charakteristické velmi jemným pískem a opravdu nezvykle pozvolným vstupem do vody. Než se dostanete do hlubších míst, kde se dá bez větších obtíží plavat, ujdete mělčinou až 600 m.

Kde se ubytovat?

Nejlepší dovolená je ta, která probíhá přesně podle představ dovolenkáře. Pobyty v Chorvatsku v docházkové vzdálenosti od nejkrásnějších pláží si můžete rezervovat na portálu hrvatska.net/cz/. Pokud pro vás důležitá cena, bude se vám líbit Chorvatsko last minute vlastní doprava. Vyberete si hotel, penzion, mobilní dům, nebo třeba robinsonádu? Dovolená bude stát v každém případě za to.

Publikováno: 23. 03. 2022

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Outdoor

Autor: Adam Rýdl