Jak překonat strach? Žijte život naplno!

Trpíte nějakou fóbií, která vám komplikuje život? Téměř každý z nás má něco, čeho se k smrti bojí. Může to být strach z výšek, rychlé jízdy v automobilu, ale také plavání v moři nebo hadů. Strach nás mnohdy brzdí v lepších výkonech a dokáže nám zkazit náladu na celý den. Přední psychologové však radí – nepropadejte svému strachu a vyhledávejte jej. Postavte se k němu čelem a ukažte mu, že jej dokážete překonat. Ať už se vaše fóbie týká čehokoliv, jistě si sami najdete dostatek situací, ve kterých budete mít příležitost s ním bojovat. Kvůli zbytečným obavám si kolikrát neužijete něco, na co byste se jinak těšili. Velmi častý je strach z létání. Letecké nehody vypadají hrozivě, ale víte o tom, že pravděpodobnost pádu letadla je menší, než že vyhrajete ve sportce?

Strach z létání patří k nejčastějším fóbiím. Překonat jej není jednoduché. Když se vám to podaří, váš život nabere jiný spád!

Logicky si odůvodněte, proč je váš strach zbytečný a vyhledávejte ho. Čím častěji se ocitnete v „krizové“ situaci, tím pravděpodobněji se strachu zbavíte. Nebude vám komplikovat života a vy si budete užívat i to, co pro vás ještě nedávno bylo nepředstavitelné. Skočte si v tandemu a překonejte strach z výšek nebo si třeba sjeďte ledovec na lyžích. Nenechte strach, aby ovládal váš život a připravil vás o mnohé potěšení. Univerzální odpověď na otázku "Jak překonat strach a úzkost" bohužel neexistuje, nicméně obecně lze doporučit nevyhýbat se stresovým situacím a pokusit se je racionálně překonat. Není to snadné, ale čas přináší výsledky. Bez ohledu na to, zda máte strach z lidí, ze zubaře, zmíněného létání nebo z pavouků, nakonec fóbii odbouráte, anebo se s ní alespoň naučíte lépe žít.