Nejlepší atrakce v okolí Lipna

Někde to žije v létě, jinde zase v zimě. Ale jsou místa, kde se budete skvěle bavit po celý rok. Patří mezi ně i lokalita Lipno, kde se můžete uchýlit během prosluněných měsíců, jakožto i v době, kdy teploty klesnou pod bod mrazu. V následujících řádcích se zaměříme na aktivity, které lze v okolí Lipna provozovat na podzim. Představíme vám nejzajímavější místa a atrakce, která během dovolené nesmíte minout!

Slide land Lipno

Zábava a pořádná porce adrenalinu pro malé i velké, to je Slide land Lipno, v rámci kterého si vychutnáte 1 km bobovou dráhu s jednadvaceti zatáčkami, dvěma tunely a spoustou terénních zlomů. Rychlost speciálních bobů budete regulovat sami pomocí páky. Dráha je v provozu celoročně!

Stezka korunami stromů

Což takhle procházka s úžasným výhledem na Lipenské jezero a kolorit šumavské přírody, ale tak trochu jinak? Krásy Šumavy (a za dobrého počasí i vrcholky Alp) můžete pozorovat na známé Stezce korunami stromů, jejíž nedílnou součástí jsou i naučné prvky a adrenalinové sekce pro děti. Mimo jiné je zde největší suchý tobogán v České republice.

Lanový park

A opět další zábava, která je spojena se zábavou a vzrušením. V lanovém parku kousek od Černé v pošumaví se nachází pět tras, k jejichž zdolání budete potřebovat nejen svaly, ale také hlavu. Jste připraveni na zapeklité překážky? Pobaví se celá rodina!

A co dál?

Okolí Lipna je doslova poseté atrakcemi, ale také pamětihodnostmi a muzei. Za zmínku stojí jeden z nejstarších českých hradů – Rožmberk, Poštovní muzeum v areálu gotického kláštera či exkurze ve sklářské huti Tasta. A nezapomeňte si s sebou vzít brusle a kolo. Po perfektních cyklostezkách se dostanete snad do všech zajímavých lokalit. Tip: Chcete si dovolenou na Lipně užít na sto procent? V tom případě se ubytujte ve čtyřhvězdičkovém Amenity Hotel Lipno nebo jiném ubytování v rámci Amenity Resort Lipno. Více na lipno.amenity.cz.