Nezapomenutelné lyžování ve Francii: Kam vyrazit tentokrát?

Chcete-li si letošní lyžovačku užít bez jakýchkoliv kompromisů, dobře si rozmyslete, kam se vydáte. Rozhodující není jen kvalita sjezdovek, ale spíše celková úroveň lyžařského střediska. Nevíte si rady? Pokud si vyberete některou z následujících čtyř francouzských lokalit, neuděláte chybu.

Les Sybelles

Dobře dostupná oblast se nachází na samotném jihu Savojských Alp mezi vyhlášenými národními parky La Vanoise a les Ecrins. Pro Les Sybelles je typický kontrast mezi moderní architekturou a klasickou venkovskou savojskou architekturou. Přes 310 km sjezdovek propojených více než sedmi desítkami vleků, dva kluby pro děti, přítomnost kulturních pamětihodností a velmi dobře vybavené středisko, to jsou dostatečně pádné důvody, pro zavítat právě zde.

Val Thorens

Val Thorens se pyšní několika nej. Kromě toho, že jde o nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě, se zároveň jedná o nejrozsáhlejší lyžařskou oblast na světě. Bez nadsázky si zde užije skvělé lyžování opravdu každý, bez ohledu na úroveň. K nejimpozantnějším atrakcím patří visutá kabinová lanovka na Cime de Caron, která jezdí až do výšky 3195 m n. m. a pojme 150 osob. Samozřejmě nechybí sportoviště, vyhlášené restaurace a kavárny a mnoho dalších atrakcí.

Alpe d Huez

Středisko Alpe d Huez najdete v Savojských Alpách, cca 60 km na východ od Grenoblu. Lyžaři si nemohou vynachválit více než 300 slunečních dní v roce a příhodné klima, díky kterému zde panují ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. Právě v zde si navíc užijete jízdu po 16 km dlouhé Saremme - nejdelší černé sjezdovce v Evropě. A nudit se rozhodně nebudete ani mimo sjezdovku. Příležitostí ke skvělé zábavě je zde víc než dost.

La Plagne

Na závěr jsme si nechali neméně oblíbenou lyžařskou oblast La Plagne ležící jihovýchodně od Albertville. Natrefíte zde na náročné černé sjezdovky i mírné široké svahy vhodné pro začátečníky. Celkem 10 vzájemně propojených areálů s celkovou délkou sjezdovek cca 225 km představuje jasnou volbu pro každého, kdo si chce lyžování Francie užít plnými doušky. Ke zdejším atrakcím patří mimo jiné bobová a sáňkařská dráha, která zde zůstala jako symbol zimních olympijských her v Albertville v roce 1992.