Buďte sví a pořiďte si longboard

Jak je to už dlouho, co jste si naposledy užili příjemné odpoledne se svými přáteli? Patříte-li k vyznavačům adrenalinových sportů, určitě jste už někdy zaslechli slovo longboarding. Pokud ne, vězte, že má co dělat s fenomenálním sportem jménem skateboarding a největší rozdíl tkví ve tvaru, nebo spíše velikosti prkna. Představíte-li si klasický skateboard, odmyslete si zahnutý nose (přední část prkna) a tail („zadek“) - longboard je totiž téměř rovný a v praxi na něm neuděláte zdaleka tolik triků, jako na klasickém skejtu. To však samozřejmě neznamená, že si na něm nezablbnete, právě naopak. Některé longboardy mají mírně zahnutý tail, díky kterému můžete zkoušet lehčí flipy. Longboarding je hlavně o jízdě samotné a ne o freestylu ve skateparku.

Vyberte si longboard podle své osobnosti

Longboarding je, stejně jako skateboarding, životní styl. Není nic příjemnějšího, než vytáhnout prkno ze skříně, „hodit“ na sebe něco pohodlného a vyjet do ulic. Longboardy se vyrábějí v různých velikostech a můžete si vybrat kousky o délce kolem sedmdesáti, ale i sta centimetrů. Výrobci chrlí na trh obrovské množství designových variant, takže si vybere opravdu každý. Vzhledem k tomu, že longboard nenajdete v každém kamenném skateshopu (a pokud ano, tak ne v tolika variantách a navíc za vyšší cenu), vyplatí se ho koupit online. Na snowboard-zezula.cz najdete unikátní longboardy, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a nabízí luxusní svezení. Vybrat si můžete mezi prvotřídními designy, mezi kterými nechybí motivy Boba Marleyho, graffiti či tribal.

Surfaři na betonových vlnách

Longboard se dá přirovnat k surfu s kolečkama a zamilují si ho všichni příznivci bláznivé jízdy na vlnách. Vzhledem k tomu, že se ne vždy dostanete do rozbouřených australských vln, případně atraktivní Californie, oceníte longboard o to více. Nutno podotknout, že na zmíněném e-shopu snowboard-zezula.cz koupíte i stylové oblečení, příslušenství a doplňky. Vše za nižší ceny, než v kamenných obchodech!

Publikováno: 22. 05. 2012

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl

Tagy: longboard | longboarding | skateboard | skateboarding | skateshop