Na podzim si dopřejte ozdravné koupele se solí z Mrtvého moře

Mrtvé moře obsahuje více než třicet minerálů a stopových prvků. Některé se cení pro uvolňující účinky, jiné vyživují pleť, aktivují cirkulaci krve a detoxikují. Minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor, známý také jako pH, a udržují optimální množství vlhkosti, posilují buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí. To jsou dobré důvody, proč dát soli z Mrtvého moře šanci a začlenit ji na podzim do vaší pečující kosmetické rutiny.

Celá staletí se sůl z Mrtvého moře používá na čištění a odstraňování odumřelé kůže, čímž ji revitalizuje a omlazuje zevnitř i na pohled. Kromě toho také poskytuje relaxaci pro celé tělo a to se zvláště na podzim po návratu z chladného počasí a sezónních plískanic bude velmi hodit.

Užijte si domácí lázně

Na podzim vás už nečeká žádná dovolená a o lázních také jen sníte? Nezoufejte, koupele z krystalické soli z Mrtvého moře vám domů přináší zkušenosti jako z lázní u Mrtvého moře. Teplá minerální lázeň vám poskytne luxusní a příjemný zážitek, který si užije tělo i mysl. Sůl z Mrtvého moře je unikátní tím, že obsahuje komplex minerálů, hlavně hořčíku, vápníku, sodíku, draslíku a dalších. Zklidňující a relaxační koupel uvolňuje svalové napětí, čistí a zvláčňuje pokožku celého těla a umí pečovat o pokožku s výskytem kožních problémů, jako je lupénka či ekzém. Použití je velmi jednoduché. Stačí zhruba 250 gramů soli rozpustit ve vaně s teplou vodou a užít si relaxaci alespoň po dobu patnácti až dvaceti minut. Poté se osprchujte vlažnou vodou, osušte a použijte tělový krém.

Sůl z Mrtvého moře má životodárné účinky

Koupelová sůl z Mrtvého moře Ocean od profesionální kosmetické značky NevO Dead Sea SPA obsahuje koktejl blahodárných prvků, které mají na kůži ozdravný účinek a velmi prospívají také jejímu vzhledu. Draslík udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek. Sodík zásobuje buňky energií a zlepšuje přenos látek buněčnou membránou a umožňuje vylučování toxinů. Hořčík urychluje buněčný metabolismus, výrazně zpomaluje procesy stárnutí a regeneruje, snižuje přecitlivělost kůže a je antialergický. Brom je známý svými dezinfekčními a hojivými účinky u kožních chorob, zmírňuje projevy lupénky a zklidňuje nervová zakončení v kůži. Vápník aktivizuje enzymy a zpevňuje buněčné membrány. Zinek urychluje hojení ran, působí proti akné a podporuje obnovu buněk. Chlor dezinfikuje a zlepšuje vyváženost minerálů v buňkách.

Na podzim máte také jedinečnou příležitosti vyzkoušet koupelovou sůl a jiné produkty s výraznou slevou. Od 25. října do 30. listopadu platí sleva 40 % na celý sortiment, tak si ji nenechte utéct.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Relaxace | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl