Léto ve znamení grilování

Jarní měsíce se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a většina z nás už promýšlí plány na léto. To se ponese ve znamení poznávacích zájezdů, dovolených u moře, ale také relaxace na zahradě. Cestování jsme se v minulých článcích věnovali dosytosti a protože ne každý holduje pobytu v cizině, zaměříme se na jednu z nejoblíbenějších činností, která lze provozovat přímo před domem. Řeč nebude o opalování u bazénku, ale o grilování. Téma je více než aktuální a i vy jistě přivítáte několik tipů, které vám pomohou k voňavému steaku či velmi chutné grilované zelenině. Grilování není žádná věda a s trochou cviku ho zvládne úplně každý. A jak jste na tom vy, máte už svůj gril v pohotovosti na nadcházející sezónu?

Kdo negriluje, jakoby nežil

Že jste se minulé léto obešli bez propečených kuřecích stehýnek a křupavých párečků ještě neznamená, že budete „sušit“ i letos. V případě, že si s grilováním nevíte rady, stačí se podívat na tématické weby, které se tomuto způsobu přípravy masa věnují a rázem budete plní informací, jak správně připravit chutné pokrmy. Navíc se můžete podívat na populární pořad se Zdeňkem Pohlreichem, který vás provede světem grilování skrz na skrz. Sami zjistíte, že skutečně nejde o nic složitého a budete se těšit na každý další víkend, kdy pozvete přátele na příjemné posezení v altánku. Ti vaše nově nabyté dovednosti určitě ocení a rádi vás navštíví znovu a znovu.

Vy ještě nemáte gril?

Rozhodli jste se, že se i vaše léto ponese ve znamení grilování, vychlazeného piva a příjemné konverzace s vašimi blízkými? Pokud vše stojí na tom, že ještě nemáte gril, přišel nejvyšší čas si nějaký pořídit. Je jen na vás, zda důvěřujete klasice v podobě grilu na dřevěné uhlí, nebo vás zlákají plynové či elektrické grily. Fajnšmekři namítnou, že není nad grilování na žhavých uhlících, lenoši nedají dopustit na poslední dva zmíněné typy grilů. Širokou nabídku grilů všeho druhu najdete na levneelektro.cz. Svého favorita si můžete objednat z pohodlí domova a navíc za velmi příjemnou cenu.

Publikováno: 06. 06. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl

Tagy: gril | grilování | jak grilovat | léto