Last minute 2015: Egypt je jasný favorit

Stále nemáte jasno, kam letos vyrazit na dovolenou? Pokud je váš rozpočet do jisté míry omezený, nesmutněte. Atraktivní zájezdy jsou k mání velmi levně – stačí, když se poohlédnete po last minute nabídkách. Mezi nejžádanější patří Egypt – destinace, která byla ještě relativně nedostupná, je v současné době jednou z nejnavštěvovanějších. A není se čemu divit, vždyť nejlevnější last minute nabídky se pohybují jen lehce nad 10 000 Kč. Například osmidenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Magic Beach je k mání za 10 590 Kč – letecky a s polopenzí. Stále máte za to, že luxusní dovolená u moře musí stát majlant?

Exotika, která není příliš daleko

Důvodů, proč si za dovolenkovou destinaci vybrat právě Egypt, je hned několik. Severoafrickou zemi stále považujeme za „exotiku“, ale letecky se do ni dostaneme za cca 4 hodiny. Jedna z kolébek moderní civilizace nabízí unikátní prostředí, které vzniklo kombinací krásných přírodních scenérií a starobylé kultury. Na své si přijdou rodiny s dětmi, které touží po relaxaci a prvotřídním zázemí vyhlášeného hotelového komplexu, tak i dobrodruzi, sportovci a milovníci památek.

Nejnavštěvovanější je Hurghada

V souvislosti s dovolenou na poslední chvíli se vám možná vybaví Hurghada last minute. Toto město, které je zároveň přístavem, je největším turistickým centrem v oblasti Rudého moře. Do 70. let minulého stoleté se přitom jednalo o malou rybářskou vesnici. Díky krásným písčitým plážím a pestrobarevnému podmořskému světu začalo do Hurghady proudit stále více turistů a v 90. letech minulého století zde vyrostly desítky nových hotelů. Rozhodnete-li se právě pro Hurghadu, potěší vás i dostupnost Káhiry a Luxoru, kde lze shlédnout nejvýznamnější staroegyptské památky. Neméně lákavé jsou i výlety na přilehlé ostrůvky. Ať už si však nakonec vyberete Hurghadu, Marsa Alam, Sharm el Sheikh nebo jinou lokalitu, Egypt last minute určitě nebudete litovat. Přehled aktuálních nabídek pro rok 2015 najdete na www.cestolino.cz.