Baška Voda - nejvyhledávanější letovisko na Makarské riviéře

Dnes plynule navážeme na minulý článek, ve kterém jsme rozebírali přednosti Chorvatska. Pokud vás země ležící v severní části Balkánského poloostrova zaujala a vážně přemýšlíte nad tím, že se tam letos vydáte na dovolenou, bude se vám hodit tip na jedno z neoblíbenějších letovisek vůbec. Nese název Baška Voda a nachází se na Makarské riviéře.

Vítejte na Makarské riviéře

O Makarské riviéře slyšel v souvislosti s Chorvatskem snad každý. Pás o délce okolo 60 kilometrů se rozkládá těsně pod štíty horského masivu Biokovo. Severozápadně ho vymezuje město Omiš a jihovýchodně delta řeky Neretvy. Hlavním lákadlem jsou čisté oblázkové pláže a téměř dvacet letovisek, mezi které patří i apartmány Baška voda. Zajímavostí je, že oblast trpí poměrně častými lesními požáry. Turisté však mohou být v klidu, požární sbory situaci neustále monitorují.

Letovisko Baška Voda

Baška Voda je s téměř dvěmi tisíci stálými obyvateli po přístavním městě Makarska druhým největším letoviskem v celé oblasti Makarské riviéry. V minulosti bylo městečko domovem rybářů a zemědělců, v současnosti jde o vyhledávaný cíl turistů z celé Evropy. Ty přitahuje především čisté moře a krásné pláže lemované piniovými lesy. Koupáním a opalováním ovšem aktivity teprve začínají. Ve městě a přilehlém okolí je množství zajímavých historických památek, muzeum a spousta míst, kde se lze skvěle odreagovat a pobavit. Atraktivní jsou i místní křesťanské slavnosti. Na Velký pátek či v den Sv. Mikuláše zde bývá až patnáctikilometrový slavnostní průvod.

Ceny a možnosti ubytování

Dovolená v Chorvatsku patří mezi nejlevnější možnosti, jak strávit léto u moře a ubytování ve městě Baška Voda není výjimkou. Ceny slušně apartmánů začínají kolem 10 € na osobu za den a to se vzdáleností cca 500 m od pláže. Obecně platí, že v čím blíže moři se ubytování nalézá, tím více si za něj připlatíte.