Kralický Sněžník vábí po celý rok

Léto je sice pro většinu z nás spojeno s dovolenou u moře, ale určitě se nebudete zlobit, když se dnes podíváme na malebné panoráma Kralického Sněžníku.V okolí masivu se totiž nachází celá řada zajímavých míst, které můžete navštívit po celý rok. Ať už se do Jesenické oblasti vydáte v zimě či v létě, nikdy se nebudete nudit. Pokud navíc zvolíte správné ubytování, užijete si pobyt ještě více. Užijte si s námi romantické procházky nedotčenou přírodou, stejně jako perfektní lyžování. Na tuhle dovolenou na horách jen tak nezapomenete!

Oblíbené turistické lokality poblíž Kralického Sněžníku

Patříte-li k těm, kteří se na dovolenou neradi vydávají „naslepo“, určitě oceníte přehled nejatraktivnějších tipů na výlety. A že jich je v oblasti Kralického Sněžníku požehnaně...

Vaší pozornosti by neměla uniknout naše třetí nejvyšší hora Kralický Sněžník (1424 m.n.m.) Pramení zde tři řeky, které tečou do tří moří (Severního, Baltského a Černého) a v roce 1990 zde byla vyhlášena národní přírodní rezervace. Kromě toho zde najdete i známou plastiku slona, postavenou na pylonu z keramických kvádrů.

Neméně zajímavé jsou i vodní kaskády a vodopády v horním toku Prudkého potoka v údolí mezi horami Podbělka, Sušina a Tetřeví hora.

Milovníky historie vábí Staré Město pod Sněžníkem, které je nejen vstupem do zdejších hor a lesů, ale také historickým sídlem s tradicí těžby zlata a stříbra. Svou historii má i Chata Paprsek, která se nachází uprostřed hlubokých lesů a to již od roku 1932.

Turisté si nemohou vynachválit naučnou stezku Králický Sněžník a Pasák. Zejména druhá zmíněná stezka je opravdu pestrá, vede přes bohatě kvetoucí louky, ale i staré hraniční opevnění. Během cesty uvidíte i starou úzkorozchodnou železnici (tedy její zbytky), po které svážely samospádem vlaky dřevo.

Ubytování v Hotelu Sněženka

S tipy na výlety bychom mohli pokračovat téměř do nekonečna. Vydáte-li se však do Kralického Sněžníku na déle, než jedno odpoledne, určitě vás bude zajímat vhodné ubytování Jeseníky. Mezi nejoblíbenější welness hotely patří tříhvězdičkový Hotel Sněženka, který najdete na pomezí Jeseníků a Kralického Sněžníku v obci Hynčice pod Sušinou. Nově zrekonstruovaný hotel je na ideálním místě – v těsné blízkosti oblíbených turistických míst a nedaleko vleků, což ocení milovníci zimních radovánek. Hotel Sněženka je vhodný pro pobyt s dětmi, stejně jako pro firemní akce ubytování. Těšit se můžete na hotelový bazén, bowling, gril, vířivku, saunu či stolní fotbálek. V hotelu si dovolenou užijete i tehdy, když vám nebude přát počasí.

Publikováno: 10. 07. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená na horách | firemní akce ubytování | jeseníky | Kralický Sněžník | ubytování jeseníky | wellness