Nejlepší střediska v rakouských Alpách: Víme, kde si lyžovačku opravdu užijete!

Není tajemstvím, že střediska v rakouských Alpách patří k nejlepším v Evropě. Ale kam konkrétně byste měli letos v zimě vyrazit? Britský server The Telegraph provedl hodnocení top středisek v různých kategoriích. Přestože jde o porovnání z roku 2014, výsledky by byly stejné i letos.

Alpbach – Mekka začátečníků

Pro začátečníky jsou důležitá jiná kritéria než pro zkušené lyžaře. Roli hrají dobrá cena a skvělá atmosféra. A přesně tak lze charakterizovat středisko Alpbach, které se nachází jen 40 minut jízdy od innsbruckého letiště. Pokud je pro vás lyžování v Rakousku velkou neznámou a rádi byste si domů přivezli nezapomenutelné zážitky, ze 145 km sjezdovek a 47 lanovek v Alpbachu budete nadšení.

Pokročilí lyžují v St. Antonu

Lyžování Rakousko je jasnou volbou pro zkušené lyžaře, kteří vyžadují kvalitní sjezdovky. St. Anton jich servíruje rovnou 340 km s 94 lanovkami. Centrum střediska má podobu jediné ulice, kterou lemují hotely, kavárny a obchody. Příznivci černých sjezdovek se v St. Antonu vyřádí dosytosti.

Za romantikou se jezdí do Kitzbühelu

Pobyt v Alpách není jen o lyžování. Napadlo vás, že si do Rakouska vyrazíte za romantikou a nevšedními zážitky? Pak by vaše kroky měly směřovat do střediska Kitzbühel. Zdejší středověké centrum je doslova dechberoucí. Zároveň se zde v polovině ledna koná největší závod Hahnenkamm na sjezdovce se sklonem až 85°. Lyžování v Rakousku se skipasem vás přitom příjemně překvapí i nízkou cenou.

Do Rakouska levněji než obvykle

Nechcete se o nic starat a vyrazit za skvělou lyžovačkou za super cenu? Preferujete-li vlastní dopravu, obraťte se na cestovní kancelář Traveller, která se na pobyty v Rakousku specializuje již od roku 1990. Přehled aktuálních nabídek najdete na www.traveler.cz.

Publikováno: 20. 11. 2016

Kategorie: Aktivní dovolená | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: lázně jupiter