Karlův Týn neboli Karlštejn: Dechberoucí gotický hrad musíte navštívit!

Jsou památky, které se zkrátka musí alespoň jednou za čas navštívit. Patří mezi ně i Karlův Týn, jehož krásy opěvují i v zahraničí. Ještě jste vyhlášenou lokalitu nenavštívili a nemůžete ji ani najít na mapě? Možná proto, že se pod obrozeneckým názvem skrývá středověký hrad Karlštejn. Nachází se uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras a jeho základní kámen byl položen již v roce 1348.

Místo, ze kterého dýchá historie dávných časů

Karlštejn nechal založit jeden z nejvýznamnějších českých panovníků – král a pozdější císař Karel IV. Původně šlo o poměrně skromnou stavbu o jedné věži, ale nakonec se hrad výrazně rozrostl. Stalo se tak v době, kdy se král rozhodl, že zde uloží korunovační klenoty. Mohutný gotický hrad měl bohatou historii, se kterou vás seznámí průvodci přímo na místě. Patří k nejnavštěvovanějším českým hradům a pravidelně se zde konají společenské a kulturní akce (divadla, výstavy, koncerty…). Romantická stavba je zároveň ideálním místem pro jedinečnou svatbu. Pozoruhodné je i okolí hradu a rozhodně se zde vyplatí strávit minimálně celý víkend. Stačí si najít vhodné ubytování Karlštejn a postupně objevovat zdejší krásy. Za zmínku stojí Budňanská skála, velké opuštění vápencové lomy Mořina, ves s klášterem Svatý Jan pod Skalou a celá Národní přírodní rezervace Karlštejn.

Ubytujte se v romantickém čtyřhvězdičkovém hotelu přímo pod hradem!

Chcete-li si pobyt užít, doporučujeme čtyřhvězdičkový hotel Karlštejn Mlýn, který se nachází v malebném prostředí chráněné krajinné oblasti přímo pod hradem. Hotel nabízí 21 stylově zařízených pokojů, konferenční prostory a relaxační centrum se saunou a vířivkou. Zároveň se jedná o skvělé místo pro teambuildingové aktivity a firemní akce. Mimo budovu se nachází rozlehlé venkovní prostory, rozlehlý 2400 m2 ostrov a trénikový Pitch & Putt. hotel-mlyn-karlstejn Chcete-li si o luxusním ubytování přečíst další informace a případně si rezervovat pokoj, pokračujte na www.hotelmlynkarlstejn.cz.