Jedete na hory? Nezapomeňte se pojistit

Také už se nemůžete dočkat, až za pár dní vyrazíte do Krkonoš či rovnou do Alp? Co na tom, že většina sněhu nenávratně roztála a pro lyžovačku už nejsou takové podmínky, jako měsíc zpátky, na horách se člověk nenudí nikdy. Vezměte si s sebou kola nebo se vydejte na pěší túru po hřebenech. Pobyt na čerstvém vzduchu si jistě mimořádně užijete. Měli byste však pamatovat na to, že bez řádného pojištění se vám tyto aktivity nemusí vyplatit. Ačkoliv se říká, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, neměli byste se na známě rčení příliš spoléhat.

Nikdy nevíte, co se přihodí

Patříte-li navíc k vyznavačům extrémních či adrenalinových sportů, mělo by pro vás být úrazové či životní pojištění samozřejmostí. Na horách, stejně jako v jiných náročných podmínkách kdekoliv jinde, si nikdy nemůžete být jistí, co se přihodí. Stačí nenápadná překážka, která se vám vplete pod kola a výsledek může být velmi bolestiví a co víc, se zdravotními následky. Životní či úrazové pojištění je vhodné zejména pro osoby, na kterých stojí zajištění rodinného rozpočtu. Pokud se nacházíte v situaci, že se vaše rodina bez vaší mzdy neobejde, neměli byste o pojištění přemýšlet ani minutu. Vzhledem k rizikům, která pravidelně podstupujete, je pojistné skutečně zanedbatelnou částkou.

Pojištění od České stojí za to

Velmi zajímavé pojištění nabízí Česká pojišťovna, díky které se můžete spolehnout na nepřetržitou ochranu pod dobu 24 hodin a 7 dní v týdnu. Vy sami si určíte rozsah pojistných rizik a výši pojistné částky a výplatu dostanete ihned po stanovení diagnózy. Pojistit se mohou i aktivní sportovci či lidé, kteří provozují extrémní sporty. Dalším plus je fakt, že pojištění platí po celém světě. Životní pojištění by mělo být samozřejmostí pro osoby, které mají nebezpečné zaměstnání a každý den se vytavují nebezpečí zdravotního úrazu. Malý příklad pojistného plnění hovoří za vše: Pozůstalí osoby, která zemře na následky nehody na motocyklu, dostanou vyplaceno milion korun a to v rámci pojistného ve výši dvaceti korun měsíčně. Není tedy nad čím uvažovat. S pojištěním si pobyt na horách, ale i kdekoliv jinde, kde to zvání nebezpečím, užijete mnohem více.