Jak vybrat perfektní letní šaty na pláž i do města?

Když se blíží léto a teplé sluneční paprsky lákají k dovolené u moře, je čas začít přemýšlet o vhodných outfitech, které vám dodají pocit svobody, pohodlí a samozřejmě i šarmu. Letní šaty jsou nepostradatelnou součástí garderoby každé ženy, a proto je důležité umět vybrat takové, které vám budou slušet a zároveň se budou hodit pro váš plážový pobyt. V tomto lifestylovém článku se podíváme na několik tipů, které vám pomohou najít ty správné letní šaty pro váš zasloužený odpočinek u moře.

Zaměřte se na pohodlí

Při výběru letních šatů k moři je klíčové myslet na pohodlí. Při horkém letním počasí chcete nosit něco lehkého a vzdušného, co vám umožní cítit se svěže a volně. Volte šaty vyrobené z přírodních materiálů, jako jsou bavlna, lněná směs a viskóza, které jsou prodyšné a pohodlné na nošení.

Zohledněte prostředí

Plážový styl si žádá určitou neformálnost a ležérnost. Zvažte volbu šatů, které odpovídají prostředí, ve kterém se budete pohybovat. Lehké šaty s květinovým nebo mořským motivem jsou vždy skvělou volbou pro letní dovolenou u moře. Pokud plánujete procházky po pláži či návštěvu místních obchodů, volte šaty ve stylu plážového šatníku.

Zohledněte svůj tvar těla

Každá žena má svůj jedinečný typ postavy, a je důležité vybrat takové šaty, které jí lichotí. Pokud máte postavu typu přesípacích hodin, zkuste šaty s podtrženou pasem a rozšířenou sukní, které opticky zvýrazní vaše křivky. Pro plnější postavy jsou vhodné šaty s přímým střihem a jednoduchými vzory. Vysoké ženy mohou sáhnout po maxi šatech, které jim dodají grády a eleganci.

Uvažujte o praktičnosti

Být na pláži znamená často vystavení slunečnímu záření a kontaktu s pískem a vodou. Proto je důležité vybrat šaty, které jsou praktické a snadno se udržují. Zvažte materiály, které se snadno čistí a suší, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu ohledně údržby. Šaty s lehkým elastickým pasem, případně se sundavacím páskem, jsou také vhodné pro snadné oblékání a svlékání při převlékání do plavek.

Dodatečné doplňky

Dodatečné doplňky mohou šaty ještě více zvýraznit a přidat jim osobitý styl. Vyberte si stylovou plážovou kabelku, sluneční brýle, šperky z přírodních materiálů nebo pestré šperky, které se hodí k vašim letním šatům. Nezapomeňte ani na pohodlnou obuv, jako jsou sandály a otevřené pantofle.

A kde se po letních šatech poohlédnout? Kvalitní a cenově přijatelnou módu - nové i starší kolekce světových značek - najdete v e-shopu comemadame.cz.

Publikováno: 23. 06. 2023 / Aktualizováno: 26. 06. 2023

Kategorie: Zajímá vás

Autor: Alžběta Dlabalová