Dovolená na Lipně: Užijete si kdykoliv během roku

Jen málokterá tuzemská turistická destinace má co nabídnout po celý rok. Okolí vodní nádrže Lipno však na seznam takových lokalit bezesporu patří. Pokud ještě nemáte jasno, kam letos vyrazíte na dovolenou, v případě Lipna určitě neuděláte chybu.

Co dělat na Lipně v létě?

Vyrazíte-li na dovolenou na Lipně v průběhu letních měsíců, pravděpodobně si budete ze všeho nejvíce užívat koupání a vodních sportů na přehradě. Budete si moct vyzkoušet jachting, windsurfing, případně si zarybařit někde v tichém zákoutí. Neméně lákavý je zdejší aquapark a wellness centrum ve Frymburku. Okolní příroda nabádá k pěší nebo cykloturistice. A milovníci in-line bruslení určitě nepohrdnou projížďce po nově otevřené stezce s nočním osvětlením. Rozhodnete-li se navštívit turistické atrakce a historické pamětihodnosti, neměli byste minout Český Krumlov a Hlubokou nad Vltavou, kde je kromě krásného zámku také ZOO. Za zmínku stojí také oblíbená Stezka v korunách stromů nebo jihočeská jezera.

Až napadne sníh...

Dovolená na Lipně v zimě, to je nekonečné lyžování v některém z oblíbených skiareálů. Můžete si vybrat mezi Ski areálem Lipno Kramolín se snowparkem, nově otevřeným skiparkem ve Frymburku nebo 40 km vzdáleným Ski areálem Hochficht, kde si přijdou na své i ti nejnáročnější. A až vás lyžování nebo běžkaření omrzí, zabruslíte si po zamrzlém Lipně a vyzkoušíte celoročně provozovanou bobovou dráhu.

Kde seženete ubytování?

Sehnat ubytování Lipno není složité. Pokud však toužíte po komfortním zázemí, kde se budete cítit jako doma, nechte si doporučit Vilu Frymburk. Ve prostorné vile se ubytuje až 14 lidí a jsou zde dvě plně vybavené kuchyně. Dvě koupelny, čtyři ložnice a obývací pokoj. Jistě vás potěší také nadstandardní výbava, ve které nechybí vysokorychlostní wi-fi, satelitní televize, kulečníkový a pingpongový stůl, venkovní gril a bazén. Další informace a možnost rezervace najdete na www.frymburk-lipno-kramolin.cz.