Dejte si během dovolené do těla

Plánujete aktivní letní dovolenou? Že nevíte, co si máte pod pojmem „aktivní“ představit? Je to jednoduché, oprostěte svoji mysl od představy nekonečného lenošení na lehátku na pláži a představte si kolo, lyže, nebo třeba vesla. Aktivní dovolená je velmi zajímavý způsob, jak si maximálně užít volna, udělat něco pro své zdraví a královsky se pobavit. Ne každý zájezd musí nutně skončit nicneděláním a lelkováním. Pojďme se spolu podívat na nejoblíbenější způsoby, jak trávit aktivní dovolenou. Kdo ví, třeba pro vás bude výběr natolik inspirativní, že odřeknete klasickou dovolenou v Chorvatsku (kam se chystáte již potřetí) a raději si zajedete na kolo do Rakouska.

Nejoblíbenější aktivní zájezdy

Mezi zdaleka nejoblíbenější aktivní zájezdy bezesporu patří poznávací zájezdy do Rumunska. Nebezpečná, ale velmi krásná země nabízí divokou a nespoutanou přírodu, která vás doslova pohltí. I vy se můžete podívat tam, kde podle pověsti před několika sty lety podle pověsti panoval krvežíznivý hrabě Drákula. Pravděpodobně ho tam ale nepotkáte, připravte se spíše na medvědy a další divoká zvířata. Pojďme se však přesunou trochu blíže, k našim rakouským sousedům. I Rakousko nabízí mnoho možností, jak zde strávit příjemnou dovolenou v rychlém tepu.

Do Rakouska na kole i na lyžích

Rakousko na kole, to je často skloňovaný pojem, který je vzhledem k vysokému počtu kvalitních cyklistických stezek, velmi atraktivní. Pokud bez kola nedáte ani ránu, určitě si ho do Rakouska vezměte s sebou. V zimě vyměňte kolo za lyže a užijte si dokonalou jízdu po Alpských ledovcích. Pokud však chcete zažít něco, na co si budete navždy pamatovat, zajeďte si na via ferraty v Rakousku. I vy se můžete stát profesionálním horolezcem a pod vedením zkušených instruktorů zdolat zdejší ferraty. Je jen na vás, zda si chcete dovolenou užít všemi smysly, nebo si domů přivézt totožné fotky pláže, jako loni a předloni.

Publikováno: 11. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Aktivní dovolená | Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: aktivní dovolená | cyklo dovolená | rakousko na kole | via ferrata | via ferraty v rakousku