Proč je důležité cestovní pojištění a jak na něm ušetřit?

Chystáte se na vysněnou dovolenou do zahraničí nebo pracovní cestu mimo Českou republiku? Ať už vaše kroky povedou do některé z členských zemí EU nebo mimo ni, nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí. Spousta Čechů význam tohoto nepovinného pojištění podceňuje a riskuje nemalé výdaje související s úhradou léčebných nákladů v případě náhlého onemocnění či úrazu. Cena pojistného je přitom řádově několik desítek korun na den. Nespoléhejte se na evropskou kartu pojištěnce a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění, které vás ochrání.

Úraz v cizině vás může stát spoustu peněz

Náklady za léčebné výlohy v zahraničí mohou být přímo astronomické. Za běžná ošetření zaplatíte tisíce až desítky tisíc korun. Operace vás vyjde na několikanásobek a převoz zpět do České republiky i na miliony korun. Opravdu chcete riskovat, že se váš pobyt v zahraničí prodraží? Cestovní pojištění zároveň slouží ke krytí škod, které způsobíte třetí osobě (např. na sjezdovce při lyžování) a v neposlední řadě při ztrátě zavazadel.

Využijte online porovnání cestovní pojištění

Otázka však zní – jak hledat cestovní pojištění, které bude jasnou volbou s ohledem na poměr ceny a rozsah krytí? Díky internetu nemusíte obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven či studovat letáky a dělat si poznámky. Na webu najdete nejlevnější cestovní pojištění online, které vám pátrání po nejlepší nabídce usnadní.

Jak to funguje?

Vyplníte pár základních údajů (věk, počet pojištěných osob, místo pobytu a termín cesty, typ pobytu…) a kalkulátor pro vás vyhledá nejvýhodnější balíček cestovního pojištění. Pokud vám bude nabídka vyhovovat, budete moct rovnou uzavřít smlouvu. A to není zdaleka vše. Nejlevnější cestovní pojištění můžete sjednat společně s připojištěním. Zadáte své údaje, provedete platbu a jakmile se peníze převedou na účet pojišťovny, pojištění nabude platnosti (v případě platby kartou okamžitě). Smlouvu a asistenční karty obdržíte obratem e-mailem a můžete směle vyrazit do světa.