Jak vytopit chatu?

Znáte to, když přijede s rodinou v zimě na chatu, která je pokrytá sněhem a uvnitř doslova běhá mráz po zádech? Chvíli trvá, než se pohodlně uvelebíte a dojdete naskládat dříví do krbu. Pokud dříví máte naštípané dopředu, je to obrovská výhoda. Ovšem pokud jste na to před zimou zapomněli, může to být opravdu horor. Nebaví vás tento problém řešit pořád dokola? Nabízí se i jiné možnosti, jak efektivně zatopit na chatě, bez dřeva. Jednu z nich vám teď prozradíme, nebo možná jen připomeneme.

Ujasníme si, čím tedy budeme vytápět

Pokud dáváte přednost jednoduchosti a snadnému ovládání, je mobilní topidlo tou správnou volbou. Chcete vytápět prostřednictvím elektřiny? Nebo snad nafty či plynu? Především si uvědomte, že vybrat topidlo na chatu není jako vybrat topidlo do dílny. Anebo topidlo pro restauraci. Tip: Jak zatočit s vlhkostí, která je živnou půdou pro plísně? Jednoduše!

Proč zrovna mobilní topidlo?

Tento typ zařízení jsme zvolili, z jednoho prostého důvodu. A tím je jednoduchý přenos přístroje přímo k vám na chatu. Tudíž jeho výhodou je mobilita. Stačí topidlo dát do kufru a odvést s sebou. Jako v případě mobilní klimatizace nebo vysoušeče vzduchu (odvlhčovače).

Typy mobilních topidel

Pokud jste si tedy vybrali, čím chcete vytápět, pojďme se podívat na jednotlivé typy topidel. Elektrické přímotopy Jak už jsme výše zmínili, jestli si libujete v jednoduchosti a snadném ovládání, jsou právě elektrická topidla vhodným řešením. Nejen že, je stačí připojit do zásuvky a o teplo už se postarají samy, ale nabídnou vám z hlediska ceny, nízké náklady na pořízení s dobrým výkonem. Naftové přímotopy Sice si za pořízení trošku připlatíte, ale za to se dočkáte skvěle odvedeného výsledku, a to především díky jejich výkonosti. Musíte však zajistit dostatečné odvětrávání spalin. Plynové přímotopy V případě že, vám nevyhovuje žádný ze zmíněných typů, máme pro vás ještě jednu možnost. A to pořízení plynového topidla. Výhodu těchto zařízení, zaznamenáte ještě před pořízením. Správně. Výhodou je jejich cena, jelikož jsou nejlevnější na trhu. Ovšem náklady na provoz jsou vyšší než u ostatních typů. Nutné je taky používání propan-butanové bomby.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl