Nanoimpregnace - to nejlepší pro váš stan

Patříte k milovníkům kempování, kteří mají svůj stan neustále v pohotovosti? Trávíte-li mezi plátěnými čtyřmi stěnami hodně času, jistě jste již přemýšleli nad tím, jak stan uchovat v perfektním stavu a zamezit promokání. Jedinou relativně účinnou metodou byla impregnace. Ta však vydržela maximálně několik dnů či týdnů a navíc nepřinášela stoprocentní výsledky. Klasická impregnace totiž vytváří souvislý film, přes který stan nemůže dýchat, zapařuje se a dochází tak k rychlejší tvorbě plísně. Navíc není ekologická a dostávají se kvůli ní do okolí různé chemikálie. Na trh se však dostala nová impregnace na bázi nanotechnologie, která žádným z nedostatků netrpí. Pojďme se spolu podívat, jaké inovace s sebou přináší a proč si vybrat jako ochranu stanu právě ji.

Nanoimpregnace – malá revoluce ve stanování

Nano impregnace na stany funguje na bázi nanotechnologie, která přináší mnoho výhod. Bežné impregnace na bázi oleje, vosku, teflonu, či silikonu, nemají ani zdaleka tak výraznou odpuzovací schopnost proti vodě, nečistotám a plísním. Navíc nevydrží tak dlouho a zabraňují propouštění vzduchu. Budete-li nadále používat klasickou impregnaci, připravte se na to, že se na vašem stanu brzy objeví plíseň. Nano impregnace zachovává prodyšnost a učiní ze stanu nepromokavou pevnost, která je navíc odolná vůči běžným nečistoimpregtám a plísním. Budete-li svůj stan impregnovat nanoimpregnací pravidelně, výrazně mu prodloužíte životnost. Délka životnosti impregnace se pohybuje v řádech týdnů až měsíců. Klasická impregnace vydrží maximálně několik dní.

Jak to funguje?

Princip nano impregnace je jednoduchý a geniální zároveň. Nano impregnace vytváří neviditelný ochranný film kolem vláken, což zapříčiňuje takzvaný efekt lotosového květu. Nano impregnaci oceníte zejména u levnějších stanů, které odolají menšímu sloupci vody. Stan díky impregnaci obstojí i v náročnějších podmínkách. Stejně tak ji ocení majitelé drahých stanů, kteří se o svou investici bojí a chtějí zaručit mnohem delší životnost.