Domů » Maďarsko: Skvělá dovolená pro celou rodinu
Relaxace

Maďarsko: Skvělá dovolená pro celou rodinu

Slíbili jste rodince, že ji vytáhnete někam do zahraničí a užijete si báječnou dovolenou? Pokud vás to netáhne k moři, ale přesto byste se rádi vyrelaxovali a načerpali spoustu energie, vydejte se do Maďarska. Není daleko a nabízí mnohem více, než si možná dokážete představit. Především velký počet horkých pramenů s vyhlášenými léčivými účinky.

V západním Maďarsku je lázeňských měst mnoho

Čeští turisté mají Maďarsko poměrně v oblibě a nejraději dovolenkují v oblasti Panonie v Západním Zadunají. Láká je kombinace historických pamětihodností, zajímavé architektury a samozřejmě i lázeňských měst jako Bük, Srávár a Hévíz. Již samotná atmosféra lázeňských měst působí jako balzám na duši a po absolvování procedur se budete cítit jako znovuzrození.

Lázeňské město Hevíz se pyšní největším přírodním termálním jezerem v Evropě o rozloze přes 47 tisíc čtverečních metrů. Koupel v jezeře si pochvalují především revmatici a lidé s onemocněním pohybového aparátu. Teplota vody se během léta pohybuje v rozmezí 34 až 36 °C, v zimě pak kolem 24 až 28 °C.

Chcete-li si kromě lázeňských procedur užít také kulturu a sport, vydejte se do městečka Sárvár. Zdejší lázeňský komplex funguje od roku 2002 a v jeho blízkosti se nachází úžasný lanový park s více než stovkou překážek. Dominantou města je hrad s hradním příkopem a obloukovitým mostem.

A konečně Bük – lázeňské město ležící mezi Vídní a Balatonem. Blahodárné účinky zdejší vody pomáhají při léčbě pooperačních stavů, ale také chronických urologických či gynekologických zánětů. Nachází se zde komplex 32 bazénů a spoustu skvělých míst, kde se lze ubytovat. Dobrou volbou je hotel Piroska s moderním wellness centrem navrženým dle feng-šuej a množstvím atrakcí pro děti i dospělé.

Nechcete-li se o nic starat, navštivte Maďarsko s cestovní kanceláří Kareta Tour, která se na termální lázně specializuje.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.