Cyklodovolená pro aktivní sportovce

Plánujete dovolenou a nemůžete se rozhodnout, kam letos vyrazíte? Pokud patříte k jedincům, kteří si dovolenou nedokáží představit bez pohybu, vezměte si s sebou kolo. Cyklodovolená se řadí k nejoblíbenějším způsobům, jak strávit dovolenou a užijete si ji nejen se svým partnerem, ale klidně i s celou rodinou. Už dávno neplatí, že dovolenou mohou strávit na kole jen zarytí sportovci. Díky obrovskému množství cyklostezek o různých stupních náročnosti, si přijdou na své i rodiny, které upřednostňují relaxační jízdu mírnějšího tempa. Pojďme se spolu podívat, kde si s sebou můžete vzít kolo a na co si je třeba dát pozor.

Cyklozájezdy v zahraničí

Láká vás dovolená u moře, ale spíše než potápění, preferujete jízdu na kole? Přímořská letoviska jsou propletena cyklostezkami, které jen čekají, až se po nich projedete. Není nad to, když můžete vyrazit na pláž a až vás pobyt na sluníčku omrzí, vytáhnete kolo a zajedete se podívat po okolí. Ideální destinací pro cyklozájezdy je Chorvatsko, Slovinsko a Černá hora. Právě zde si totiž do sytosti užijete nejen moře, sluníčka a opalování, ale také výletů na kole po upravených cyklostezkách. Pokud vás moře neláká, vezměte si s sebou kolo do Rakouska. Výlety v nižších nadmořských výškách Alp patří k nezapomenutelným zážitků.

Poznejte Česko ze sedla vašeho kola

Připadá vám, že jste ještě dostatečně neprozkoumali, jaké krásy ukrývá naše malá země ve středu Evropy? Česká republika je pro cyklovýlety jako stvořená. Sbalte si do batohu pár nejdůležitějších věcí a vydejte se vstříc přírodním krásám, historickým památkám a letním festivalům. Nezáleží na tom, zda procestujete vinné sklípky na Jižní Moravě nebo vás zlákají zámky Hluboká a Český Krumlov na druhé straně republiky, ze sedla vašeho kola budou toulky napříč Českou republikou zcela novým zážitkem.

Ať už se na kole vydáte kamkoliv, vezměte si s sebou lékárničku a sadu pro zalepení prasklých pneumatik. V zahraničí je vhodné i adekvátní pojištění.

Publikováno: 03. 05. 2012

Kategorie: Aktivní dovolená

Autor: Adam Rýdl

Tagy: cyklo zájezdy | cyklodovolená | cyklostezky | cyklozájezdy