Obytný vůz vám umožní prožít aktivní dovolenou

Pokud patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, rozhodně vyzkoušejte karavaning. Jedná se o cestování v obytném voze, které se stává stále více oblíbeným způsobem trávení dovolené a odpočinkového času. Je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro rodiny s malými dětmi.

Proč vyzkoušet dovolenou v obytném voze?

Je to druh cestování, který nabízí pohodlným způsobem poznávat nová místa. Poskytuje dokonalé pohodlí a soukromí a nabízí možnost rychlého a snadného přesunu. Obytný vůz můžete využít jak na víkendové pobyty, tak i na delší dobu. Díky široké nabídce různých modelů si vybere každý dle svých individuálních potřeb. Cestování v obytném voze nabízí svobodu, nejste ničím a nikým limitováni, sami si volíte, kdy a kde zastavíte a přenocujete nebo kde strávíte delší čas. Své rozhodnutí o cíli cesty můžete měnit kdykoli, dle aktuální situace. S obytným vozem se můžete vydávat na cesty celoročně. Každý den se můžete probouzet na jiném místě. I vaše děti si obytný vůz zamilují. Připomíná jim malou chaloupku na kolečkách, je to pro ně fascinující zážitek, který si budou pamatovat po celý život. Obytné vozy jsou komfortně vybavené, nejste tak závislí na ničem a nikom, jste vlastními pány.

Místa vhodná pro nocování či kempování

Místo pro obytné vozy nabízí celá řada kempů, speciálně pro obytné vozy můžete také použít tzv. stellplatzy. Jedná se o oficiální místa určená pro stání karavanů a obytných vozů. Jsou to zpevněné plochy mimo kempy, jež jsou legislativou schválené. Můžete se s nimi setkat jak v zahraničí, tak i u nás. Za mírní poplatek zde lze využívat místní infrastrukturu. Můžete tu vyprázdnit toaletu, doplnit vodu nebo dobít baterie. Také existují některé aplikace do mobilního telefonu, které vám nabídnout místa ke stání a to jak v kempech, tak i mimo ně. Tato místa bývají již někým prověřená. Postačí si tedy najít oblast, kam se chystáte vydat a hned budete vědět, kde můžete svůj obytný vůz zaparkovat.

Publikováno: 01. 12. 2020

Kategorie: Aktivní dovolená | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl