Na dovolenou luxusním karavanem! Anebo raději obytným autem?

Chcete zažít dovolenou, na kterou hned tak nezapomenete? Pak zapomeňte na ubytování v hotelu a vydejte se na cesty v karavanu. Caravaning není přežitkem minulého režimu, ale populární způsob cestování, který láká stále více Čechů. A to nejen těch s dobrodružnou povahou – výbava moderních karavanů vás ve všech ohledech mile překvapí. Ale aby bylo jasno, karavan není to samé jako obytné auto. Jaký je mezi nimi rozdíl a která varianta mobilního bydlení je vhodná právě právě pro vás?

Udělejte si jasno v základních pojmech!

Termín karavan se často zaměňuje, ale správně označuje pouze kombinaci osobního vozu a přívěsu. Obytné auto je vozidlo s integrovanou obytnou plochou. Obojí má své specifické výhody i nevýhody. Karavan lze od osobního auta kdykoliv odpojit, nechat v kempu a vyrazit na výlet. Pro méně zkušeného řidiče však může být jízda s přívěsem problematická. V případě většího přívěsu je navíc zapotřebí automobil s odpovídajícím výkonem a ideálně pohonem všech čtyř kol. Co se týče obytného vozu, nabízí vyšší cestovní rychlost, což může při překonávání delší vzdálenosti ušetřit spoustu času.

Seznamte se a zamilujte se

Dovolenou si nejlépe vychutnáte v nejlepších obytných vozech a karavanech. K top výrobcům patří německá firma Carado (patří do skupiny Hymer AG). Carado – obytná auta a karavany charakterizuje praktický půdorys, prvotřídní zpracování, kvalita a důraz na detaily. V neposlední řadě také cenová dostupnost – Carado – karavany a obytňáky jsou k mání levněji než srovnatelná konkurence. Skvělou volbou jsou také Fendt – karavany. Ne nadarmo patří k nejprodávanějším v Evropě – jsou známé svou kvalitou, dlouhou životností a vynikající výbavou. Obytné vozy a karavany výše uvedených značek najdete v nabídce českého prodejce a půjčovny Hykro. Na detaily se zeptejte přímo odborníků. Rádi vám poradí a doporučí vhodný model.