Do Alp na kolo i na golf

Že jsou rakouské Alpy jsou ideálním prostředím pro turistiku, cyklistiku a lyžování, vás zřejmě nepřekvapí. Ale že se do nich jezdí i na golf? Dokážete si to představit? My ano. Poté, co jsme objevili čtyřhvězdičkový hotel Fuerstenhof s přilehlým golfovým hřištěm, jsme změnili názor. Chcete-li si užít tak trochu jinou dovolenou v Alpách, neváhejte. Odpalování míčků ve výšce 1000 metrů nad mořem je opravdu nezapomenutelný zážitek. Pojďme se spolu na areál podívat podrobněji.

Poznejte Golfclub Zugspize v celé své kráse

Golfclub Zugspitze je jedním z nejpopulárnějších golfových klubů v Tyrolských Alpách vůbec. Areál se nachází v mělké kotlině mezi obcemi Lermoos a Ehrwald, jen kousek od nejvyššího bodu Rakouska, vrcholku Zugspitze. Hráčům se naskytne nepopsatelně krásný pohled na panoráma hor, které je zárukou opravdové relaxace. Odpalové dráhy jsou prostorné, hřiště splňuje nejmodernější mezinárodní kritéria a je schopno zajistit konání šampionátu. Nečekejte procházku růžovým sadem, zdejší podmínky zaskočí i otrlé hráče, terén je členitý a poměrně náročný. Patříte-li k rekreačním hráčům, nevadí. Golfclub Zugspitze je známý svými kontrasty mezi složitými 3-párovými jamkami a mírnými 4-párovými jamkami. Od jiných golfovišť v Alpách se tak liší již na první pohled. Golf Rakousko patři k intenzivním sportovním zážitkům, na které budete vzpomínat ještě dlouho.

Projeďte se tam, kde jezdíval sám král

Zanechme golf golfem a zaměřme se na další aktivity, které zde máte doslova jako na dlani. Pokud si dovolenou nedokážete představit bez kola, přijdete si na své. Přírodní park Lechtal Reutte nabízí několik atraktivních cyklostezek, které stojí za to projet od začátku do konce. Vydejte se přes rakousko-německé hranice, podél překrásného alpského lesa. Cyklostezka s názvem Královská cesta připomíná výlet do pohádky. Pokochejte se dvěma královskými paláci a čarokrásným jezerem. Budete se cítit, jako byste se vrátili několik staletí do minulosti. Druhou stezkou je ta s přízviskem Přírodní a svému jménu dělá čest. Projedete se po historických dřevěných mostech a poznáte dokonalou alpskou přírodu se vším všudy. V případě zájmu si můžete vypůjčit elektrokola a překonat stezky na nich. Cyklistika Rakousko je neméně zajímavá, jako zmíněný golf a díky fascinující alpské scenérii si přijdou si na své i ti, kteří kolu běžně neholdují.

Vítejte v hotelu Fuerstenhof

Kvalitní ubytování je neméně důležité, jako samotné možnosti vžití. Hotel Fuerstenhof však uspokojí i ty nejnáročnější. Jste-li zvyklí na rakouský standard, nebudete muset slevit z nároků. Naopak, pro příště je budete mít o to vyšší. Komfortní pokoje, moderní spa centrum a gastronomické zážitky, vám zaručí ty nejkrásnější vzpomínky. Připočtěte si výhled na okolní přírodní krásy a 300 m vzdálenou lanovku. Ať už se do Alp vydáte v jakémkoliv ročním období, vždy se budete skvěle bavit. V hotelu Fuerstenhof tedy určitě. Dovolená Rakousko už nemůže dopadnout lépe.