3 zásadní důvody, proč si díky angličtině ještě více užijete cestování

Milujete cestování, ale neovládáte žádný cizí jazyk? Zřejmě máte pocit, že se bez znalosti další řeči obejdete a razíte heslo, že se dá na všem domluvit „rukama a nohama“. To je jistě pravda, ale na druhou stranu se zbytečně ochuzujete o mnoho výhod, které jdou ruku v ruce právě s jazykovými dovednostmi. Následující důvody by vás měly utvrdit v tom, že byste kurz angličtiny neměli dlouho odkládat.

1. Jednodušší cestování po vlastní ose

Nechcete se omezovat nabídkou cestovních kanceláří? Nedivíme se vám. Není nad cestování, které si naplánujete od začátku až do konce sami. Jenomže bez znalosti angličtiny to jde poměrně těžko. Rezervace letenek a ubytování často probíhá na zahraničních portálech, nehledě na komunikaci s personálem vybraného hotelu a dalšími lidmi, s nimiž se chtě nechtě dostanete do styku.

2. Skvělé tipy od zahraničních blogerů

Sledujete někdy zahraniční travel blogery, kteří ve svých článcích a videích hýří praktickými tipy? Samozřejmě, že ne, protože neumíte anglicky... Kdybyste se na kurzy angličtiny přihlásili dříve, dozvěděli byste se spoustu zajímavých informací. Například tipy související s levným cestováním (tzv. travel hacking) či o zajímavých místech, o nichž se v běžných brožurách nedočtete.

3. Bližší seznámení s kulturou

Když dorazíte do hotelu a strávíte dovolenou na lehátku, v podstatě se téměř nestřetnete s místní kulturou. Znalost angličtiny vám dá křídla – kdykoliv se dáte do řeči s místními obyvateli a bez obav vyrazíte za turistickými zajímavostmi. Nebudete se bát vystrčit nos, abyste se náhodou nedostali do úzkých, protože se nedomluvíte. Potřebujete snad další důvody, proč se přihlásit do jazykové školy? Je jich víc než dost – třeba se vám v zahraničí zalíbí a rozhodnete se setrvat delší dobu. Anebo dostanete atraktivní pracovní nabídku, která se neodmítá... Znalost cizího jazyka vám otevře mnoho dveří! Začít můžete třeba v renomované jazykovce Lingua Sandy, která pořádá i kurzy němčiny a desítek dalších jazyků.

Publikováno: 07. 01. 2019

Kategorie: Aktivní dovolená | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: caravaning | dovolená v karavanu