Pojištění rizikových sportů je dnes velmi důležité téma

Pokud jde o pojistky, měli bychom je mít dlouhodobě v pořádku. Pravidelná aktualizace jednotlivých smluv, ale také velmi důkladná rozvaha před tím, než si nějaký produkt sjednáme, právě to je důležité a zásadní. Výhodou dnešní doby je internet, který zkracuje vzdálenosti nejen mezi lidmi. Sjednání pojištění online je už samozřejmostí, můžeme jej využít a ušetřit čas, jejž bychom jinak strávili čekáním na pobočkách.

Jezdíte často mimo republiku? A věnujete se při takové dovolené mnoha sportovním aktivitám? Zodpovědnost má každý sám za sebe, je proto třeba myslet na všechna rizika, která nelze v žádném případě podcenit.

Cestovní pojištění je dnes nezbytností

I kdyby to byl jen malý výlet po ČR, bez cestovních pojistek není vhodné vyrazit nikam. Totéž platí v cizině, spoléhat se jenom na to, že jste plátci zdravotního pojištění v rodné zemi, je dnes už poměrně krátkozraké. Pojištění rizikových sportů může být velmi komplexní a myslet nejen na širokou rodinu letních sportů, ale i na zimní aktivity, jako je lyžování.

Pojistka platí při platbě pojistného online hned, což potěší všechny, kdo chtějí vycestovat a nezdržovat se formalitami. Základní forma pojistky zahrnuje více než stovku různých sportovních odvětví, jsou v ní nejen repatriace do České republiky, ale i léčebné výlohy nebo asistenční služby. A co zavazadla? Ta mohou být předmětem připojištění, podobně jako například zásah horské služby nebo různé extrémní sporty.


Věk pojištěnce o ničem nerozhoduje

Pojistit se lze bez ohledu na datum v rodném listu. Pojištění na příští dovolenou je možné sjednat i za děti nebo seniory, protože maximální vstupní věk je zcela bez omezení. Pojistka platí tzv. na dobu určitou, tedy například po celou dobu, kdy budete na rekreaci, je to tedy velmi jednoduché. Dohoda online znamená rychlou odpověď.

Publikováno: 23. 08. 2023

Kategorie: Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl