Domů » Bez pořádného vybavení do přírody nelez!
Outdoor

Bez pořádného vybavení do přírody nelez!

Už jste přemýšleli nad tím, jak letos strávíte dovolenou? Možností je víc než dost, ale položte si otázku – nebylo by prima udělat menší změnu a místo obvyklého povalování na pláží vyrazit s rodinou nebo přáteli do přírody? Jak je to už dlouho, co jste si udělali romantické prázdniny na horách? Spánek pod širákem a zpěv u táborového ohně má pořád něco do sebe a určitě se skvěle pobavíte. Neměli byste však zapomenout na pořádné vybavení. Ať už se vydáte do Beskyd nebo rumunských Karpat, nikdy si nemůžete být jistí, že vám příroda nepřichystá nepříjemné překvapení v podobě náhlé změny počasí.

Kdo je připraven, není překvapen

Outdoorové vybavení sice nepatří k nejlevnějším položkám a za kvalitu si většinou připlatíte, ale s trochou štěstí se vám do cesty připlete výhodný kup. Nevíte-li kudy kam, poohlédněte se na vyprodeje.net, kde seženete vše od outdoorového oblečení až po nafukovací matrace. Pro jistotu jsme pro vás sestavili sestavili praktický přehled věcí, které byste doma neměli zapomenout.

Funkční oblečení je základ. Na horách je teplota vrtkavá a během několika hodin může výrazně spadnout. Před zimou vás efektivně ochrání termoprádlo a vhod přijde i teplá čepice. O anatomicky tvarovaných botách se snad zmiňovat nemusíme – chcete-li si z lesa odnést nezapomenutelné zážitky a ne mozoly, rozhodně obuv nepodceňujte.

Chystáte-li se v přírodě nocovat, vezměte si s sebou spací pytel. Při výběru nezapomeňte zohlednit nejen cenu, ale především materiál a parametry, které udává výrobce. Uváděná extrémní teplota neznamená, že vás v ní spacák zahřeje jako ústřední topení. Nepatříte-li mezi otužilce, orientujte se raději podle udávané komfortní teploty.

Proměnlivost počasí jsme zmínili a právě proto byste se měli připravit na to, že vás může zastihnout celonoční pršení. A právě v takových momentech přijdou po ruce rodinné stany, které vám poskytnou střechu nad hlavou.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.