Překonejte svůj strach

Trpíte nějakou fóbií, která vám komplikuje život? Téměř každý z nás má něco, čeho se k smrti bojí. Může to být strach z výšek, rychlé jízdy v automobilu, ale také plavání v moři nebo hadů. Strach nás mnohdy brzdí v lepších výkonech a dokáže nám zkazit náladu na celý den. Přední psychologové však radí – nepropadejte svému strachu a vyhledávejte jej. Postavte se k němu čelem a ukažte mu, že jej dokážete překonat.

Ať už se vaše fóbie týká čehokoliv, jistě si sami najdete dostatek situací, ve kterých budete mít příležitost s ním bojovat. Kvůli zbytečným obavám si kolikrát neužijete něco, na co byste se jinak těšili. Velmi častý je strach z létání. Letecké nehody vypadají hrozivě, ale víte o tom, že pravděpodobnost pádu letadla je menší, než že vyhrajete ve sportce?

Logicky si odůvodněte, proč je váš strach zbytečný a vyhledávejte ho. Čím častěji se ocitnete v „krizové“ situaci, tím pravděpodobněji se strachu zbavíte. Nebude vám komplikovat života a vy si budete užívat i to, co pro vás ještě nedávno bylo nepředstavitelné. Skočte si v tandemu a překonejte strach z výšek nebo si třeba sjeďte ledovec na lyžích. Nenechte strach, aby ovládal váš život a připravil vás o mnohé potěšení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *