Kam na dovolenou na Slovensku?

Dovolená na SlovenskuOmrzely vás české luhy a háje? V tom případě se v rámci příští dovolené vydejte do těch slovenských. Slovensko se nenese jen v duchu Tater (ačkoliv ani ty byste při návštěvě neměli vynechat) a nabízí spoustu úžasných míst, které jinde neuvidíte. Chcete znát důvod, proč na Slovensko každoročně zavítá několik set tisíc Čechů? Pusté lesy, ve kterých čas od času potkáte medvěda, hluboké jeskyně, horské doliny, jezera, ale také nedobytné hrady, honosné zámky či termální koupaliště a další atrakce všeho druhu. A znáte snad jiné místo, kde se můžete ubytovat třeba v centru národního parku? Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým si dovolenou na Slovensku užijete ještě více!

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedním z nejstarších a nejslavnějších slovenských měst s bohatou historií. V minulosti byla nejvýznamnějším centrem těžby drahých kovů v Evropě a dnes do ní proudí turisté kvůli romantickým starým uličkám, kouzleným náměstím a přepychovým domům. Od roku 1993 najdete Banskou Štiavnici na seznamu UNESCO.

Aquapark Tatralandia

Může být něco příjemnějšího než vodní radovánky v luxusním areálu aquaparku, který se rozkládá v úchvatné scenérii Vysokých a Nízkých Tater? Plavecké dráhy, vodní lůžka, chrliče, devět termálních bazénů, vodní lezecká stěna, tobogány a další atrakce čekají jen na vás!

Dobšínská ledová jeskyně

Dobšínská ledová jeskyně byla zpřístupněna veřejnosti v roce 1871, jen rok po jejím objevení. Impozantní ledopády, ledové stalagmity a sloupy byly v roce 2000 přidány na seznam památek UNESCO. Škoda jen, že si na ledové ploše nezabruslíte, bruslení bylo v jeskyni povoleno do roku 1940.

Muráňská planina

Z hlediska zachovalosti a koncentrace přírodních krás jde o jedno z nejcennějších území na Slovensku. Právě zde vás po ranním probuzení překvapí medvědí stopy přímo před chatou a za zmínku stojí i chov polodivokých koní. Zajímavostí je možnost ubytování přímo v parku – třeba v lovecké chatě, která v době druhé světové války patřila Hermannu Göringovi. Jde o ideální místo pro letní dovolenku na Slovenku pro milovníky přírody.

A tím výčet zajímavých míst na Slovensku teprve začíná. Za zmínku stojí také orloj ve Staré Bystrici, Oravský hrad, záhadné kamenné koule v Megoňkách a samozřejmě hlavní město Bratislava – bez prohlídky metropole by dovolenka na Slovensku nemohla být úplná.

Ať už se však rozhodnete pro kterékoliv místo, neměli byste podcenit výběr ubytování. Můžete si ho najít a rezervovat online na www.ubytko.sk. Právě zde najdete největší nabídku hotelů, penzionů, privátů, dřevěnic, apartmánů, chalup a ostatních možností ubytování na Slovensku. Jde o databází, ve které najdete přímé kontakty na ubytovatele a nebudete platit žádné zprostředkovatelské poplatky. Hledáte-li lacné ubytovanie, právě jste ho našli.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *