Jak bezpečně cestovat v autě se psem?

Máte pejska? Pokud ano, jistě ho čas od času potřebujete přepravit i ve vašem voze. Proto je dobré vědět, jaká specifika má cestování se psem a na co konkrétně je dobré se zaměřit. Tím prvním krokem by měla být bezpečnost. Stejně, jako jsme jako pasažéři chráněni bezpečnostními pásy, bychom měli tuto ochranu zajistit i našemu pejskovi. K tomu poslouží bezpečnostní postroje do auta. Do nich svého mazlíčka jednoduše navléknete a následně ho připnete k automobilovému pásu. I v případě kolize tak máte jistotu jeho bezpečí.

Myslete i na ochranu vašeho vozu

Stejně jako je dobré myslet na ochranu vašeho pejska, je dobré myslet i na ochranu vašeho vozu. Třeba zavazadlového prostoru, stejně jako sedaček před poškozením, popřípadě znečištěním. Zde není třeba dělat kompromisy, jelikož pomohou praktické ochranné autopotahy. Ty se pyšní nejenom nízkou cenou, ale i jednoduchým použitím, špičkovou kvalitou a hlavně pohodlností. Ochranné potahy do auta využijete také v situacích, kdy váš pes pouští nadměrné množství chlupů a vy také nechcete, aby ulpívali ve vašem autě.

Omezte volný pohyb po autě

Velkým rizikem zvláště na dlouhých cestách může být pes, který se pohybuje po celém voze. Nejenom že je problémem v případě nehody, ale mnohdy vám může zasáhnout do řízení, nebo ohrožovat vaši pozornost. Proto patří mezi vhodné potřeby pro psy také různé přepravní boxy. Ty se nemusí hodit jenom menším plemenům, jelikož existují varianty i pro ty největší. Pamatujte hlavně na prostornost, dostatek světla, stejně jako vzduchu.

Na závěr dodejme, že samotnou cestu mohou zpříjemnit také různé medikamenty, které pejska uklidní. Zapomínat byste však neměli ani na správnou teplotu uvnitř vozu, nebo pravidelné zastávky spojené s venčením a možností, aby se pejsek proběhl a napil. Jedině tak bude i delší cesta vždy pohodová, bezpečná a skončí v požadovaném cíli.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *